مناسبت ها

یادی از خلبان شهید غلامرضا چاغروند
«در بعدازظهر دوازدهم مهر ۵۹ یک بالگرد در منطقه دهلران در حال پرواز بود و نیروهای دشمن به محض دیدن بالگرد آن را مورد هدف گلوله‌های خود قرار دادند بالگرد به‌سمت کوه‌های اطراف پرواز کرد و به‌علت اصابت گلوله به هلی‌کوپتر و زخمی شدن کمک خلبان در یک کیلومتری جالیز بر زمین نشست.
شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۶ - ۹:۴۸
حصری که شکست و شهری که آزاد شد/تثبیت قوای رزمی سپاه
مروری بر عملیات شکست حصر آبادان؛
شکست حصر آبادان در سال ۱۳۶۰ معادلات جنگ را به سود ایران به کلی دگرگون کرد و این امر مقدمه ای برای آزادسازی خرمشهری شد که تا آن زمان در دست دشمن بود.
پنج شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۶ - ۲۲:۴۲
سالروز شهادت «امین‌الله صفاری»
امروز سالروز شهادت «امین‌الله صفّاری» یکی از سربازان گمنام است. در سالی که امین‌الله به شهادت رسید مسئول حفاظت اطلاعات «لشکر 42 قدر» و عضو شورای فرماندهی لشکر 42 قدر بود.
چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۶ - ۹:۴۷
آتش نشانان ناجیان بی نشان
به بهانه روز آتش نشان؛
آتش نشان مظهر ایثار و فداکاری و ناجی جان مردم است که هر روز و هر لحظه از جان خود برای حمایت از جان و مال مردم می گذرد.
جمعه ۰۷ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۸
سالروز آغاز عملیات «شهید مدنی»
از مهمترین دستاوردهای عملیات غرب سوسنگرد (شهید مدنی) درگیر شدن نیروی دشمن در این جبهه و کاهش فشار و توجه او به منطقه عملیاتی شرق کارون بود این امر موجب تسهیل در اجرای عملیات موفقیت آمیز «ثامن‌الائمه» که موجب شکسته شدن حصر آبادان شد، بود.
دوشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۶ - ۹:۵۰
به مناسبت فرارسیدن 21 شهریور روز ملی سینما؛
سینما از منظر رهبر معظم انقلاب
سه شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۸
انتقادات ابوریحان بیرونی به ارسطو که در نامه هایی که او به ابن سینا نوشته، آمده است، یکی از شدیدترین انتقاداتی است که از فلسفه مشائی شده است.
به مناسبت روز بزرگداشت ابوریحان بیرونی؛
انتقادات ابوریحان بیرونی به ارسطو که در نامه هایی که او به ابن سینا نوشته، آمده است، یکی از شدیدترین انتقاداتی است که از فلسفه مشائی شده است.
دوشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۵
سالروز آغاز عملیات «کربلای۲»
امروز دهم شهریورماه،سالروز آغاز عملیات «کربلای۲» با هدف به تصرف «قله ۲۵۱۹»،ارتفاعات شهید صدر و خارج ساختن خطوط خودی از اشغال دشمن است که در سال ۱۳۶۵ انجام شد و در جریان آن شهید محمود کاوه به شهادت رسید.
جمعه ۱۰ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۱
5 شهریور؛ تولد جوانمردی و پهلوانی به نام غلامرضا تختی
پنجم شهریور، سالروز تولد بزرگ مردی است که واژه هایی چون اخلاق، جوانمردی، پهلوانی و قهرمانی در کنام نام جهان پهلوان «غلامرضا تختی» معنی پیدا کرد.
دوشنبه ۰۶ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۷
سالروز شهادت سردار ناصر کاظمی
سلحشوری و ایستادگی او در کنار مردم مظلوم و مسلمان «کرد» و عشق او به مردم و جدا کردن آنان از صف ضدانقلاب باعث شد تا علاقه مردم تحت ستم منطقه هر روز نسبت به وی زیادتر شود، تا جایی که مردم نام ناصر را برای کودکانشان انتخاب می‌کردند و به این نام افتخار می‌کردند.
دوشنبه ۰۶ شهریور ۱۳۹۶ - ۹:۳۷