جزییات خبر

مردم استان بوشهر ۵۸ میلیارد ریال به مراکز نیکوکاری پرداخت کردند

(چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۶) ۱۰:۲۹

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر گفت: در ۹ ماه امسال مراکز ۳۱ گانه نیکوکاری استان بوشهر افزون بر ۵۸ میلیارد ریال کمک‌های نقدی و غیرنقدی مردم خیر استان را جمع‌آوری و بین نیازمندان توزیع کرده است.

به گزارش خانه فرهنگ ایثار و مقاومت، با اشاره به نقش اساسی مراکز نیکوکاری در کمک به نیازمندان اظهار داشت: امروز حرف نخست در زمینه تعامل با مردم را مراکز نیکوکاری می‌زنند و راه‌اندازی مراکز نیکوکاری و واگذاری امور به مردم، نقش مهمی در سرعت‌بخشی کمک به نیازمندان داشته است.

وی با اشاره به فعالیت 31 مرکز نیکوکاری در استان بوشهر  گفت: 31 مرکز نیکوکاری در استان بوشهر فعال  و این در حالی است که 317 تشکل مردمی در امر رسیدگی به نیازمندان فعالیت می‌کند.

وی با اشاره به اینکه تاکنون افزون بر 3 هزار و 301 خیر برای رسیدگی به نیازمندان جذب شده است خاطرنشان کرد: در مراکز نیکوکاری بیش از 5 هزار و 648 نیازمند شناسایی شده که خدمات ویژه‌ای به این افراد در عرصه‌های مختلف بهداشتی، درمانی، رفاهی، آموزشی، تجهیزاتی، مالی و دیگر عرصه‌ها ارائه می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر با بیان اینکه مراکز نیکوکاری استان بوشهر رتبه برتر در رسیدگی به افراد نیازمند کسب کرد افزود: فعالیت بیش از چهار سال مراکز نیکوکاری در استان بوشهر و ارائه خدمات قابل توجهی  به نیازمندان سبب شد مراکز نیکوکاری استان بوشهر جز سه مرکز برتر کشور معرفی شود.

لطفی با اشاره به اینکه میزان کمک‌های جمع‌آوری شده در 9 ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل 159 درصد افزایش دارد بیان کرد:در 9 ماه امسال مراکز 31 گانه نیکوکاری استان بوشهر افزون بر 58 میلیارد ریال کمک‌های نقدی و غیرنقدی مردم خیر استان را جمع‌آوری و بین نیازمندان توزیع کرده است.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر از ایجاد  مراکز نیکوکاری در شهرها و مناطق مختلف استان خبر داد و خاطر نشان کرد: پرداخت کمک‌های نقدی و غیرنقدی، کمک‌های فرهنگی و آموزشی، اکرام ایتام، اشتغال، تامین جهیزیه، خدمات درمانی، احداث و تعمیر مسکن از جمله مساعدت‌های مراکز نیکوکاری به نیازمندان است.

وی با بیان اینکه کمک‌های مردمی جمع‌آوری شده در میان نیازمندان همان محله توزیع  می‌شود خاطرنشان کرد: با توجه به واگذاری امور محرومیت‌زدایی در محلات به مراکز نیکوکاری،کمک‌های مردمی جمع‌آوری شده در میان نیازمندان همان محله توزیع می‌شود.

لطفی میزان افزایش مشارکت مردم خیر و نیکوکار استان را نسبت به مشابه سال گذشته 159درصد عنوان کرد و افزود: کمیته امداد در فعالیت مراکز نیکوکاری تنها نقش نظارتی دارد و این مراکز با هدف جمع‌آوری کمک‌های خیران و ارائه خدمات به نیازمندان توسط اهالی محلات راه‌اندازی و مدیریت می‌شوند.

انتهای پیام/
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید