جزییات خبر

با برگزاری دومین مجمع عمومی در کنار بارگاه عبدالعظیم حسنی

اعضای هیأت مدیره مجمع خیّرین کشور معرفی شدند

(دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷) ۱۱:۵۲

دومین مجمع عمومی مجمع خیّرین کشور صبح پنجشنبه ۱۵ شهریورماه، با حضور اکثریت اعضا در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) برگزار شد. به گزارش روابط عمومی مجمع خیّرین کشور، در آغاز این جلسه مجمع عمومی مهندس جبیب‌الله بوربور، رئیس هیأت مدیره مجمع خیّرین گزارشی از دو سال فعالیت این جمع ارائه داد و طی آن گفت: در طول این مدت و پس از برگزاری ۸۳ جلسه هیأت مدیره، ۱۰ برنامه اصلی را اجرا کرد‌ه‌ایم. همچنین در این دو سال ۳۶۷ مصوبه داشتیم که تاکنون ۲۴۳ مصوبه اجرایی شده است و ۳۵ مصوبه در دست اقدام داریم.

دومین مجمع عمومی مجمع خیّرین کشور صبح پنجشنبه ۱۵ شهریورماه، با حضور اکثریت اعضا در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی مجمع خیّرین کشور، در آغاز این جلسه مجمع عمومی مهندس جبیب‌الله بوربور، رئیس هیأت مدیره مجمع خیّرین گزارشی از دو سال فعالیت این جمع ارائه داد و طی آن گفت: در طول این مدت و پس از برگزاری ۸۳ جلسه هیأت مدیره، ۱۰ برنامه اصلی را اجرا کرد‌ه‌ایم. همچنین در این دو سال ۳۶۷ مصوبه داشتیم که تاکنون ۲۴۳ مصوبه اجرایی شده است و ۳۵ مصوبه در دست اقدام داریم.
وی در تشریح برنامه‌های اجرا شده توسط مجمع خیّرین کشور بیان کرد: هدف مجمع این است که هر شخص حقیقی و حقوقی خیّر فعالیت‌های جاری خودش را ادامه دهد اما در زمان بحران، بر اساس اولویت‌بندی‌هایی که اعلام می‌شود، پای کار بیاید. بر این اساس در حال ایجاد شبکه‌ها و نمایندگی‌های خود در استان‌های مختلف هستیم و تا الآن در استان‌های تهران، خراسان رضوی و گیلان راه‌اندازی شده است. امیدواریم که تا دو سال آینده شعبات استانی مجمع خیّرین کشور در تمامی استان‌های کشور راه‌اندازی شوند.
بوربور ادامه داد: حدود ۱۳۵ اتحادیه صنفی در تهران فعالیت می‌کنند. جلساتی با اینها برگزار کردیم تا همه اصناف مجمع خیّرین خود را تشکیل دهند. در این حالت خیر خیّرین به بخش زیادی از جامعه خواهد رسید. همچنین می‌توان از ظرفیت اصناف منطقه‌ای برای احیای حسینیه‌ها و مساجدی که فعالیت آنجنانی ندارند، استفاده کرد.
وی در ادامه با اظهار اینکه هر سال ۴ برنامه فصلی با حضور اعضای مجمع خیّرین کشور برگزار شده است، گفت: در مدت فعالیت مجمع خیّرین کشور ۱۲ شماره نشریه تخصصی مجمع و ۲ جلد کتاب منتشر شده است. همچنین چاپ کتاب راهنمای خیریه‌ها برای بیان قوانین هم در دست بررسی و مطالعه مجمع قرار دارد.
وی افزود: بر اساس تأکیدات، شاهد تشکیل کمیته حقوقی در مجمع خیّرین کشور با همکاری یکی از معاونان سابق قوه قضاییه هستیم. این کمیته در خصوص قوانین امور خیّری و نیز پیشنهاد قوانین لازم و مورد نیاز برای دفاع از حق و حقوق افرادی که در مجمع عضویت دارند فعالیت خواهد کرد.
بوربور ادامه داد: موضوع دیگری که در دستور کار قرار دادیم، تقدیر از خیّرین با تهیه کتاب‌های زندگینامه و معرفی به تلویزیون و ساخت فیلم‌های مستند و معرفی به دانشگاه‌های علامه طباطبایی و تربیت مدرس برای اعطای دکترای افتخاری، از جمله فعالیت‌های ما در این باره است.
رئیس هیأت مدیره مجمع خیّرین کشور با بیان اینکه دکتر قاضی‌زاده‌هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی رابط بین مجمع خیّرین کشور و دولت است، گفت: در نشست‌های مشترکی که با آقای قاضی‌زاده‌هاشمی و معاون و مدیرکل وزارت داشتیم، پیشنهاد دادیم که در بیمارستان‌های دولتی کشور مجمع خیّرین کشوری راه‌اندازی شود. حدود ۶۰۰ بیمارستان دولتی در کشور داریم که تا کنون در ۴۸۲ بیمارستان مجمع خیّرین آن بیمارستان شکل گرفته است.
وی همچنین گفت: در بحث خیّرین امنیت ملی هم با توجه به علاقمندی و پیشنهادات فرماندهی نیروی انتظامی همکاری و همفکری لازم را ارئه دادیم که مثمرثمر بوده است.

در ادامه ریاحی، عضو کمیته حقوقی مجمع خیّرین کشور توضیحاتی درباره چگونگی برگزاری مجمع عمومی فوق‌العاده ارایه داد و پس از اخذ پیشنهادات مطروحه از سوی افراد حاضر، جلسه وارد رسمیت شد و رییس و ۲ ناظر و یک منشی جلسه انتخاب شد. بر این اساس حجت اسلام پورمحمدی، رییس جلسه، زارعی و جمشیدی ناظر و مرادی، به عنوان منشی دومین مجمع عمومی مجمع خیّرین کشور انتخاب شدند.

حجت‌الاسلام پورمحمدی، عضو شورای مرکزی مجمع خیرین کشور با بیان سخنانی خطاب به اعضای حاضر در جلسه با مبارک دانستن تشکیل این جلسه در جوار ملجأ مبارک عبدالعظیم حسنی(ع)، گفت: خرسندیم که در این طوفان‌های سهمگین، چنین پناه‌هایی و مأمن‌هایی در اختیار مردم ما قرار دارند. در روزگاران، از این طوفان‌ها فراوان دیده‌ایم و پیوسته امواج سختی متوجه مردم و کشور و تمدن ما بوده است؛ اما به یمن برکت این بزرگان و مضجع مبارکشان به ویژه امام رضا(ع) و معصومه(س) و خاندان پیامبر(ص) و زیر سایه این بزرگان و سلسله سادات و علما و بزرگان و فیلسوفان و فقها و عرفا و دانشمندان، این کشور و فرهنگ و تمدن و تاریخ ما پربار مانده است.
وی همچنین گفت: آثار خیّرین در حرم حضرت عبدالعظیم قرن‌هاست که باقی مانده و اقدام آقای اکبر ابرهیمی در ساخت شبستان امام خمینی(ره) در حرم حضرت عبدالعظیم(ع) بسیار عظیم و ماندگار است و توفیقی است که خداوند به وی اعطا کرده است.
حجت‌الاسلام پورمحمدی در پایان سخنانش درباره وظیفه مجمع خیّرین کشور در شرایط کنونی گفت: مجمع باید حرکت و موجی جریان‌ساز در جامعه و از زوایای مختلف ایجاد کند تا بتوانیم نقش و سهم خودمان را در این مقطع حساس تاریخی ایفا کنیم. وضعیت کنونی کشور همانند زمان حمله مغول‌هاست؛ اما در آن زمان دانشمندان و علما توانستند از دین و فرهنگ و ماهیت سرزمین و مردم مراقبت کنند و همه افراد جامعه به خصوص خیّرین باید در این باره احساس تکلیف بیشتری کنند و حضوری پررنگ‌تر داشته باشند.

معرفی اعضای جدید شورای مرکزی مجمع خیرین کشور

با پایان یافتن سخنرانی‌ها، علیرضا جمشیدی، مجتبی رحماندوست، مجید غفوری، رضا رضوان، نادر ریاحی، پرویز زارعی و محسن مرادی به عنوان اعضای جدید شورای مرکزی مجمع خیّرین کشور انتخاب شد و پس از آن انتخابات اعضای هیأت مدیره اصلی و علی‌البدل و بازرسان اصلی و علی‌البدل با حضور اکثریت اعضای هیأت امنا برگزار شد.

نتایج انتخابات هیات مدیره مجمع خیرین کشور

در این نشست اعضای شورای مرکزی، مصوب شد اعضای هیات مدیره از ۷ نفر به ۹ نفر افزایش یابد. پس از آن رای گیری به عمل آمد و افراد زیر به عنوان اعضای هیات مدیره و بازرسان مجمع خیرین کشور برای مدت ۲ سال انتخاب شدند:

حبیب‌الله بوربور، اکبر ابراهیمی، حمیدرضا شاه‌حسینی، هاشم سلیمی‌آشتیانی، محمدرضا کارگری، خدیجه نیزاری، رضا مطلبی‌کاشانی، عباس مصلی‌نژاد و محمدحسن خداوردی به عنوان اعضای اصلی هیأت مدیره و

حسین بدخشان و رضا رضوان به عنوان اعضای علی‌البدل هیات مدیره و حسن حمزه‌زاده و محمدعلی روحی فردپور بازرسان اصلی هیات مدیره و محمد نصیری بازرس علی‌البدل هیأت مدیره مجمع خیّرین کشور انتخاب شدند.
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید