جزییات خبر

تشکل‌های ایثارگری حضور تأثیرگذاری در مجامع بین‌المللی داشته باشند

(سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷) ۱۱:۰۱

مدیرکل دفتر دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر گفت: حضور تشکل‌های مردم‌نهاد ایرانی در مجامع بین‌المللی مزیت‌های مهم و فرصت‌های بیشتر را برای کشورمان در پی خواهد داشت و امروز ما نیاز به فعالیت و حضور اثرگذار در سازمان‌های بین‌المللی داریم.

به گزارش «ایثار»، نشست تشکل‌های شاهد و ایثارگر با مسئولان بنیاد و مشاور وزیر امور خارجه پیرامون حضور در بیست و سومین کنفرانس بین‌المللی منع سلاح‌های شیمیایی در سالن جلسات اداره کل دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر برگزار شد.
اسلام کریمی مدیرکل دفتر دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر در این نشست عنوان کرد: تشکل‌های شاهد و ایثارگر برای اثبات توانایی‌های وجودی خود در عرصه مصدومین شیمیایی و شهدای ترور، سال‌های متمادی است که به شکل خلاق و مؤثر تلاش می‌کنند و فعالیت‌های سازنده‌ای را انجام می‌دهند.
وی افزود: حضور تشکل‌های مردم‌نهاد ایرانی در مجامع بین‌المللی مزیت‌های مهم و فرصت‌های بیشتر را برای کشورمان در پی خواهد داشت و امروز ما نیاز به فعالیت و حضور اثرگذار در سازمان‌های بین‌المللی داریم و در این راه نیازمند تربیت افراد نخبه برای حضور در این مجامع هستیم.
کریمی تأکید کرد: حضور در مجامع بین‌المللی و دفاع از حقوق مردم ایران در دنیا نباید صرفاً به شکل دولتی باشد، به همین دلیل مرکز دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر در تلاش است با ارتقاء سطح مهارت و افزایش دانش و آگاهی زمینه حضور تشکل‌های مردم‌نهاد را در سازمان‌های بین‌المللی فراهم کند.
سیاوش ره پیک مشاور وزیر امور خارجه نیز در این نشست، گفت: وزارت امور خارجه از مواضع انجمن‌های مردم‌نهاد دفاع می‌کند و در این راستا گام برمی‌دارد. ایران قربانی سلاح‌های شیمیایی است و می‌تواند در این زمینه اثرگذار باشد، زیرا ما از نزدیک این مسئله را لمس کرده‌ایم.
وی افزود: ایران همواره از سوی دولت‌های غربی متهم به تلاش برای تولید سلاح کشتار جمعی می‌شود، اما با وجود اینکه بزرگ‌ترین قربانی تسلیحات شیمیایی بوده هرگز به‌صورت متقابل از آن استفاده نکرده است و امروز یکی از وظایف تشکل‌های مردم‌نهاد از جمله تشکل‌های شاهد و ایثارگر، رساندن این حقیقت به گوش جهانیان است. ایران به دلیل اینکه قربانی سلاح های شیمیایی بوده است در سازمان منع سلاح‌های شیمیایی نقش مهمی دارد و باید تلاش شود تا این نقش و جایگاه نسبت به گذشته پررنگ تر شود.
مشاور وزیر امور خارجه همچنین بر لزوم هم‌افزایی تشکل‌های شاهد و ایثارگر از طریق تکیه بر نقاط مشترک تأکید کرد و افزود: این تشکل‌ها با حفظ استقلال فکری و تصمیمی خود می‌توانند با دیگر تشکل‌ها برای یک هدف مشترک ائتلاف کنند.
انتهای پیام/پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید