جزییات خبر

مجمع عمومی موسسه اندوخته شاهد برگزار شد

(چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷) ۰۸:۵۸

مجمع عمومی موسسه اندوخته شاهد به ریاست نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شد.

به گزارش «ایثار»، مجمع عمومی موسسه اندوخته شاهد روز سه‌شنبه 29 آبان به ریاست حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید محمدعلی شهیدی نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران و با حضور اعضای هیئت امنا، هیئت مدیره و مدیرعامل این موسسه، مدیرکل امور اقتصادی و مجامع بنیاد شهید و امور ایثارگران و نمایندگان موسسه حسابرسی مفید راهبر برگزار شد.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین شهیدی در این جلسه گفت: امام خمینی (ره) آثار و برکات بسیار زیادی از خود بر جای گذاشتند که از جمله آن‌ها بنیاد شهید و امور ایثارگران و موسسه اندوخته شاهد است که با سرمایه اولیه‌ای که شخص امام (ره) اهدا کردند تشکیل شد.
نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: دیدگاه امام خمینی (ره) در راه‌اندازی این موسسه بر این بود که سرمایه‌ای برای فرزندان شهدا ایجاد شود تا در آینده به آن‌ها کمک کند.
معاون رییس جمهور با بیان اینکه تلاش کرده‌ایم موسسه اندوخته شاهد را در اختیار فرزندان شهدا قرار دهیم افزود: مدیران این موسسه باید بکوشند تا نسبت به چابکسازی و ادغام شرکت‌ها اقدام کنند.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: هیئت امنا و هیئت مدیره موسسه اندوخته شاهد باید بر کارها و فعالیت نیروها نظارت کنند. همچنین لازم است فرزندان شهدا با اطلاع‌رسانی مناسب از وضعیت فعالیت‌های این موسسه آگاه باشند.
مدیرکل امور اقتصادی و مجامع بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز در این جلسه گفت: در چند سال اخیر فرزندان شهدای تحصیل‌کرده و متخصص در سطوح بالای مدیریتی در بنیاد شهید و امور ایثارگران و مجموعه‌های وابسته به آن مشغول به کار شده‌اند و ایجاد این فضای مطلوب در واقع در جهت تحقق آرزوی امام خمینی (ره) مبنی بر حضور فرزندان شهدا در اداره امور کشور است و فرزندان شهدا نیز قدردان این موقعیت هستند.
افشین سفاهن تأکید کرد: خوشبختانه در سال‌های اخیر بنیاد شهید و امور ایثارگران از فضای سیاسی کاملاً به دور بوده و هیچ فردی در این نهاد دیدگاه‌های جناحی و سیاسی خود را وارد نکرده است.
جعفر علی اکبری مدیرعامل موسسه اندوخته شاهد نیز در این جلسه به ارائه گزارشی از فعالیت‌ها و برنامه‌های این موسسه پرداخت.
همچنین گزارش موسسه حسابرسی مفید راهبر از وضعیت کاری موسسه اندوخته شاهد در سال مالی گذشته این موسسه با اظهار نظر «مطلوب» قرائت شد و اعضای هیئت مدیره و مدیرعامل موسسه نیز به ارائه توضیحاتی در خصوص بندهای این گزارش پرداختند.
انتهای پیام/پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید