جزییات خبر

سوقندی مشاور وزیر در امور ایثارگران:

ایثارگران به مثابه گنج ها و گنجینه ها هستند

(شنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۷) ۰۹:۰۸

شورای هماهنگی امور ایثارگران وزارت فرهنگ ارشاد اسلامی با هدف آشنایی و ایجاد تعامل و همکاری مطلوب و بررسی راهکارهای پیشنهادی با رویکرد تکریم ایثارگران و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برگزار شد.

شورای هماهنگی امور ایثارگران وزارت فرهنگ  ارشاد اسلامی با هدف آشنایی و ایجاد تعامل و همکاری مطلوب و بررسی راهکارهای پیشنهادی با رویکرد تکریم ایثارگران و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دفترامورایثارگران، با حضور مشاور وزیر و رابطین ایثارگران سازمان ها و معاونت های تابعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شورای  هماهنگی امور ایثارگران برگزار شد.

محمدرضا سوقندی مشاور وزیردر امور ایثارگران ضمن تبریک میلاد پیامبر اعظم (ص) و امام جعفر صادق (ع) و  گرامی داشت هفته وحدت و هفته بسیج،‌ گفت: یکی از مباحثی که در حوزه تکریم ایثارگران باید به آن پرداخته شود‌ نظام امور اداری است که باید به آن اهتمام داشته باشیم و ضمن تغییر در شیوه­ی اجرا موجبات رضایت ایثارگران را حاصل کنیم.

سوقندی با تأکید بر این که مصوبات و قوانین در همه موارد لازم الاجرا است،  بحث امور اداری و بیمه درمانی ایثارگران را مورد‌ تأکید قرار داد و افزود: با تغییر در شیوه اجرا و تسهیل روند اجرایی مصوبات قانونی اسناد بالادستی است، می توان به نتایج مطلوبی دست پیدا کرد.

  وی در خصوص رفع ابهام از برخی مصوبات در رابطه با بیمه تکمیلی اظهار داشت: طی جلساتی که برگزار شده است و پیگیری هایی که دفتر امور ایثارگران داشته است، برای تأمین اعتبار بیمه تکمیلی ایثارگران در روند اجرایی به نتایج خوبی رسیده ایم که امیدواریم طی روزهای آینده به مرحله نهایی برسد.

سوقندی با بیان اینکه شناخت قوانین و عمل به آن یکی از مهمترین وظایف در امور ایثارگران است اظهار داشت:  آشنایی و شناخت قوانین و مقررات و نظارت و پیگیری بر حسن اجرای آن می تواند از وقوع بسیاری از مسائل و مشکلات پیش آمده جلوگیری نماید. سوقندی در این خصوص تصریح کرد: قوانین را باید شناخت، بر آن مسلط بود و بر حسن اجرای آن هم نظارت داشت و هم پیگیری کرد که این نظارت بر اجرا به معنای تعامل و ارتباط گیری است، که اگر این وظیفه مهم درست و به جای خود انجام بپذیرد، خیلی از مسائل و مشکلات به وجود نخواهد آمد. شناخت قوانین و اجرایی کردن آن جنبه پیشگیری دارد.

مشاور وزیر در امور ایثارگران ضمن اشاره رهنمودهای مقام معظم رهبری و عنایت به نقطه نظرات وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، اسناد بالادستی نظیر ایثار، شهادت، جهاد و سند ملی راهیان نور کشور در حوزه ایثار، ‌تأکید کرد با این اسناد و رهنمودها می توان به عنوان یک راهبرد استفاده کرد و بکار بست که توجه به این مهم تعالی فرهنگ ایثار را شاهد خواهیم بود. سوقندی با اشاره به شاخص های کمی و کیفی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تأکید کرد که محوریت مقوله تکریم ایثار باید از نگاه حداقلی به جایگاه حداکثری برسد.

در این نشست نمایندگان و رابطین؛ هر کدام به طور جداگانه ضمن ارائه گزارش فعالیت سازمان خود، نسبت به رویکردهای تسهیلاتی ایثارگران و موارد ترویجی و تبلیغی فرهنگ ایثار نقطه نظراتشان را عنوان کردند.
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید