جزییات خبر

محمدرضا سوقندی:

تکریم علمای بزرگ دین وحدت آفرین است

(شنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۷) ۱۱:۱۵

دور پنجم سفرهای استانی مشاور وزیر در امور ایثارگران، با سفر به استان خراسان رضوی آغاز شد. این دور از سفرها همزمان با میلاد پیامبر اعظم (ص) و آغاز هفته وحدت با هدف آشنایی و گسترش همکاری های بیشتر با رویکرد خدمات رسانی به ایثارگران و ترویج فرهنگ ایثار انجام شده است.

 دور پنجم سفرهای استانی مشاور وزیر در امور ایثارگران، با سفر به استان خراسان رضوی آغاز شد.  این دور از سفرها همزمان با میلاد پیامبر اعظم (ص) و آغاز هفته وحدت با هدف  آشنایی و گسترش همکاری های بیشتر با رویکرد خدمات رسانی به ایثارگران و ترویج فرهنگ ایثار انجام شده است.

به گزارش روابط عمومی دفتر امورایثارگران،  محمدرضا سوقندی با سید جواد جعفری معاون معاونت امور بین الملل آستان قدس‌رضوی دیدارو گفتگو کرد.

جعفری ضمن معرفی فعالیت های معاونت امور بین اللمل عنوان داشت: عمده فعالیت این معاونت برون مرزی است و بیشتر با دوستداران ومحبان امام رضا (ع) در خارج از کشوردرتعامل است. معاون امور بین اللمل آستان قدس عنوان کرد: در حال حاضر این معاونت توانسته است در 46 کشور جهان در مباحثی همچون وقف و نذر تشکل های مردمی ایجاد کند.

معاون امور بین الملل ضمن دعوت رسمی از آقای سوقندی جهت عضویت در گروه اندیشه ورز امور بین الملل آستان، آمادگی این معاونت را جهت تعاملات فرهنگی، هنری و گسترش همکاری ها اعلام کرد.

در ادامه این دیدار مشاور وزیر در امور ایثارگران ضمن توجه به عملکرد عالمان و روشنفکران دینی در جهان اسلام، حضورعلمای بزرگ دینی را غنیمتی برای نسل امروز بر شمرد که می توان از این فرصت و ظرفیت به ویژه کسانی که در راه دین و حق طلبی دچار سختی و مشقت هایی شده اند،‌ مطالعه،‌تحقیق و پژوهش کرد و نتایج آن را جهت آشنایی جوان امروز و تشکیل یک جریان دینی، فرهنگی رویدادهای مناسب و مطلوبی را طراحی، برنامه ریزی و اجرا نمود، که ماحصل آن می تواند به وحدت رویه یکسان و متقن بیانجامد.

وی در اهمیت و جایگاه رفیع عالمان دینی اظهار داشت: فارغ از این که عالم دینی چه مذهبی دارد، همواره دیده ایم که این مردان بزرگ در این راه از موطن خود تبعید شدند و خانه و اموال خود را نیز از دست دادند، ‌اما چون راه حق را چیزی جزء این نمی دانستند نه تنها از راه بازنایستاند بلکه به تلاششان نیز افزودند.

سوقندی با اشاره به اهمیت و جایگاه جشنواره فرهنگی-هنری امام رضا(ع) از این جشنواره به عنوان الگوی عملی نام برد که می تواند در ترویج تفکرامام رضا(ع) در جامعه موثر باشد.

محمدرضا سوقندی با تأکید بر استفاده از ظرفیت ها، دانش و علوم دینی،‌ برگزاری کنگره،‌ ساخت سریال های تاریخی و مذهبی، معرفی آثار روشنفکران و بزرگان دینی،‌ برگزاری بزرگداشت های مشترک با دیگر کشورها و معرفی سیره علمی و عملی بزرگان اخلاق و دین را با هدف معرفی الگوهایی برای جوانان لازم و اجنتاب ناپذیر دانست و افزود: جشنواره فرهنگی- هنری امام رضا(ع) بستر مناسبی است که می تواند با محوریت گفتگو میان مذاهب؛ تجلی گاه افکار و شیوه سیر و سلوک امام رضا (ع) باشد.

مشاور وزیر در امورایثارگران با اشاره بر وجوه مشترک اهل سنت وتشیع و معرفی افرادی چون اقبال لاهوری و حاکم نیشابوری عنوان داشت: اندیشمندانی که در این حوزه قلم می زنند به دور از تعصبات دینی و نژادی تألیفاتی دارند که به سیره معصومین (ع) پرداخته شده است.

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید