جزییات خبر

معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی:

عمل به دین با فرهنگ ایثار و شهادت عجین است

(چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷) ۰۸:۵۵

به گزارش روابط عمومی خانه فرهنگ ایثار، دکتر فقهی زاده معاون قرآن و عترت در دیدار محمدرضا سوقندی مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور ایثارگران افزود: دشمن تمام سعی و تلاشش در جهت تضعیف فرهنگ ایثار و شهادت است.‌

وی با اشاره به آیات و روایات متعدد قرآن کریم در خصوص مقوله جهاد،‌ایثار، شهادت و مقاومت؛ شهادت را بالاترین جایگاه در نزد انبیاء الهی و ائمه معصومین برشمرد.

فقهی زاده ضمن اشاره به اصالت و بن مایه مستحکم، که در مقوله ایثار و شهادت وجود دارد، در قرآن، احادیث و روایات نیز متمرکز است و در بسیاری از روایات و منابع دینی به آن به صورت مبسوط پرداخته شده است.

وی با اشاره به اهمیت این فرهنگ غنی، تعریف فعالیت های جدید و برگزاری جشنواره های فرهنگی و هنری با محوریت و موضوع ترویج و تکریم ایثار و شهادت را لازم دانست و ابراز امیدواری کرد این مهم با هماهنگی سایر بخش ها و دستگاه ها به مرحله اجرا برسد.

فقهی زاده همچنین آمادگی مسئولان و کارشناسان معاونت قرآن و عترت را برای دریافت ایده های نو و طرحهای ارزشمند برای ترویج فرهنگ ایثار اعلام کرد.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور ایثارگران نیز با تقدیر از اقدامات تحسین برانگیز معاونت قرآن و عترت در این زمینه تاکید کرد: شناسایی ظرفیت های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جهت ارائه خدمت به ایثارگران که منتج به تکریم ایثارگران می شود،‌ می تواند جریان ساز حرکتی باشد که خلاء آن با برنامه ریزی و اجرای فعالیت های منحصر بفرد پوشش داده خواهد شد.

سوقندی با تأکید براین که معاونت قرآن و عترت متولی ترویج مفاهیم و ابعاد مختلف قرآن است، ایثار را نیز یکی از مفاهیم و دستورات قرآن برشمرد که برای این مفهوم و محتوا فعالیت های مناسب و درخورشأن قابل برنامه ریزی خواهد بود،‌ که با تشکیل کارگروه تخصصی برای مطالعه و بررسی اقدامات مشترک به اجرا خواهد رسید.

وی اجرای طرح سپاس (سرکشی از خانواده ایثارگر)، تشکیل جلسات فصلی با ایثارگران معاونت را از اقداماتی دانست که می تواند ضمن تکریم ایثارگران به ترویج فرهنگ ایثار نیز بیانجامد.

در پایان این جلسه دیدار با جمعی از ایثارگران شاغل در معاونت قرآن و عترت به انجام رسید.
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید