جزییات خبر

سوقندی خبر داد:

آغاز همکاری های مشترک با اداره کل ایثارگران شهرداری تهران

(شنبه ۶ بهمن ۱۳۹۷) ۱۴:۴۸

با هدف شناسایی ظرفیت ها و آشنایی با فعالیت های سایر سازمان و نهادها نشست مشترکی بین روسا و کارشناسان دفتر امورایثارگران وزارت ارشاد با اداره کل ایثارگران شهرداری تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی خانه فرهنگ ایثار،سوقندی با عنوان این مطلب که دفتر امورایثارگران دو وظیفه عمده در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دارد ابراز داشت: امور ایثارگران و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تقسیم بندی وظایف این دفتر است.

مشاور وزیر ارشاد در امور ایثارگران اظهار داشت: همکاری با شهرداری و اداره کل ایثارگران اجزای متفاوتی دارد، وی ضمن اهمیت سرمایه انسانی، عنوان داشت: می توان با نگاه فرهنگی و اجتماعی برخی فعالیت ها و روش ها را با تغییر رویکرد به نفع جامع ایثار و ایثارگران جامعه بهبود بخشید.

وی ادامه داد: باید بتوانیم در حوزه فرهنگ از اندیشه، تفکر و ذهن با استفاده از ابزاری به نام تبلیغ به نفع تغییر در سبک زندگی و تأثیرگذاری درست در رفتار افراد در جامعه استفاده کنیم. دبیرتشکل های مردم نهاد اظهار داشت: فعالیت های فرهنگی مشکلات خاص خود را دارد و گاهاً موازی حرکت کردن سازمان ها و نهادها نباید منجر به این شود که فعالیتی صورت نگیرد.

سوقندی ضمن اشاره به ظرفیت ها در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از آمادگی این وزارتخانه برای همکاری و تعامل بیشتر در راستای جهت دهی به فرهنگ ایثار، شهادت، مقاومت و حماسه با مجموعه شهرداری خبر داد.

وی در این خصوص گفت: می توان با استفاده از ظرفیت هایی که در فرهنگسراها و سازمانهای شهرداری وجود دارد با تدوین سند،‌ کار تحقیقاتی، مطالعاتی و عملیاتی در راستای تکریم فرهنگ ایثار و ایثارگران بهره برداری لازم را انجام داد.

در این نشست دکتر جلالی  با اشاره به امکانات، منابع مالی، نیروی انسانی شاغل در شهرداری را به عنوان یک پشتیبان در پیشبرد اهداف کلان اداره کل ایثارگران به نفع جامع ایثارگر شهرداری و سایر شهروندان ایثارگر با ارزش تلقی نمود.

مدیرکل ایثارگران شهرداری تهران با معرفی فعالیت های صورت گرفته، ترویج فرهنگ ایثارو شهادت را مقوله ای قلمداد کرد که می تواند حوزه فعالیت مشترک بین دو مجموعه شهرداری و وزارت ارشاد باشد. وی در این خصوص عنوان کرد: با تشکیل یک کارگروه تخصصی می توان به تعریف و مدلی واحد از فعالیت های فرهنگی دست پیدا کرد و ضمن کارشناسی کردن فعالیتهای فرهنگی و هنری به عملیاتی شدن و اجرایی نمودن آنها استمرار و قوام بخشید.
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید