جزییات خبر

کنگره یک پایان نیست بلکه یک شروع برای نهادینه کردن فرهنگ انقلاب و ارزش های دفاع مقدس است

(پنج شنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۷) ۱۳:۰۴

محمدرضا سوقندی، مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور ایثارگران با بیان این مطلب که نسبت به شناخت زبان این نسل دچار مشکل هستیم و باید در این زمینه با برنامه ریزی و شناخت درست پیش برویم، گفت: کنگره یک پایان نیست بلکه یک شروع برای نهادینه کردن فرهنگ انقلاب و ارزش های دفاع مقدس است.

وی که  در ویژه برنامه رونمایی از برنامه ها و تولیدات کمیته فرهنگی، هنری کنگره بزرگداشت ٦ هزار و ٥٠٠ شهید استان کرمان سخن می گفت،  با اشاره به اینکه بسیاری افراد بر اساس یک طراحی ، افکار عمومی را در خصوص اینکه چرا ما انقلاب کرده ایم منحرف می کنند، افزود: یکی از کارهایی که در طول سال باید مراقبت داشته باشیم حفظ خط امام و ولایت است.
وی با بیان این مطلب که حدود ٣٠٠ سال غرب تلاش کرد که این تفکر را نهادینه کنند که دوران حاکمیت دین به پایان رسیده است، گفت: پیروزی انقلاب اسلامی درسال ٥٧ این زحمات ٣٠٠ ساله اندیشمندان و آکادمی های غرب را نقش بر آب کرد و حاکمیتی به نام دین با راهبرد انقلاب اسلامی شکل گرفت و آن چیزی کهدشمنان با آن مشکل دارند ، گفتمان اسلامی است.
مشاور وزیر فرهنگ با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی چند نقش تعیین کننده دارد، افزود: یکی تأسیس نظام اسلامی که امسال چهلمین سالگرد آن را جشن می گیریم، بیداری اسلامی و فرهنگ جهاد و مقاومت و دیگری بیداری انسانی است که معادلات قدرت های شرق و غرب عالم را به هم زد.
وی با اشاره به اینکه  انقلاب اسلامی ، تمدن نوین اسلامی را پایه ریزی کرد که این امر مهم ترین دستاورد انقلاب است،گفت: آن چیزی که دشمن از آن واهمه دارد تفکر انقلاب اسلامی است ،ممکن است توسعه در کشورهای مختلف زیاد باشد اما پیشرفتی که ذیل انقلاب و دین باشد، دشمن با این امر مشکل دارد.
سوقندی با اشاره به اینکه باید نسل جوان را نسبت به ارزش های نظام آگاه کنیم، تصریح کرد: فرهنگ انقلاب پشت آن منطق همراه با معنویت است و این فرهنگ از طریق گفتمان سازی محقق می شود و انتقال این فرهنگ از طریق تزریق نیست بلکه از طریق اقناع محقق می شود.پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید