جزییات خبر

برگزاری یادواره شهدای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دستور کار است

(پنج شنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۷) ۱۳:۰۷

مشاور وزیر ارشاد با بیان این مطلب که به دنبال برگزاری یادواره شهدای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هستیم، افزود: بناداریم تمام خاطرات ایثارگران و شهدای خانواده مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد را جمع آوری و این خاطرات را در قالب کتاب منتشر کنیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از کرمان، محمدرضا سوقندی، مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد در امور ایثارگران امروز ( ١٠ بهمن ) در گردهمایی ایثارگران دستگاه های هم خانواده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه ظاهر تاریخ انقلاب از سال ٤٢ آغاز شد، افزود: اما حقیقت این است که انقلاب اسلامی محصول قرن ها تلاش، جهاد، شهادت و دعا است.

 وی با بیان این مطلب که در طول تاریخ، انقلاب اسلامی یک آرزو بود؛ بیان داشت: هیچگاه حاکمیت اسلامی در دوره ائمه و غیبت صغری رخ نداد از طرف دیگر تفکر غربی ٣٠٠ سال تلاش کردند که ثابت کنند که دوران حاکمیت دین به سر آمده است اما پیروزی انقلاب در سال ٥٧ این زحمات ٣٠٠ ساله جریان فکری را به هم زد و در این عصر با نام جمهوری اسلامی یک چنین حاکمیتی شکل گرفت که یک گفتمان جدید دینی را بوجود آورد.

 مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد در امور ایثارگران با اشاره به اینکه در جهان اسلام بیداری اسلامی و در سطح بین الملل بیداری انسانی توسط انقلاب اسلامی ایران رقم خورد، اظهار داشت: گفتمان غالب در انقلاب اسلامی گفتمان جهاد، مقاومت، صبر، مبارزه و گفتمان ایثار است و دفاع مقدس نه یک الگوی ذهنی بلکه یک تجربه عملی و یک الگوی عینی است.

  وی با بیان این مطلب که تکریم ایثارگران، تجلیل از شخص نیست بلکه تکریم یک فرهنگ است و ما در این قضیه آسیب داریم، عنوان داشت: در مقررات سایر کشورها اگر مطالعه بکنیم که مبانی دینی ما را هم ندارند اما بازماندگان خود را بسیار خوب تجلیل می کنند اما متأسفانه به دلیل غفلت هایی که شده فرزندان جانبازان و شهیدان در دانشگاه ها نمی توانند بگویند که فرزند ایثارگر هستند.

 سوقندی با اشاره به اینکه در وصیتنامه شهدا بطور میانگین ٤ بار واژه اسلام، عاشورا و امام حسین و کربلا را داریم و در هیچ وصیتنامه ای نداریم که بیان کرده باشند که  برای دفاع از خاک رفته باشند، ادامه داد: این یک فرهنگ دینی و انقلابی است که ناشی از عمق نگاه آنان است.

 وی با بیان این مطلب که فرهنگ ایثار و شهادت اوج ایثار است چراکه بزرگ ترین ترس انسان ترس از مرگ است و اگر کسی بتواند ترس را بترساند قوی ترین است و ایثارگران چنین کردند، افزود: اگر امروز در جنگ اقتصادی بخواهیم الگویی ارائه بدهیم چه الگویی بهتر از رزمندگان دفاع مقدس است؟!

 مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد در امور ایثارگران با اشاره به طرح های امور ایثارگران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، خاطرنشان کرد: ایثارگران الگوهای زنده هستند و تکریم به معنای ارائه خدمات نیست هچنین یک ذهنیت اشتباهی وجود دارد که اگر کسی در استخدام و یا کنکور قبول نشد، می گویند ایثارگران حق آنها را خورده اند لذا ما باید این رویکرد را در جامعه تغییر بدهیم.

  وی با بیان این مطلب که به دنبال برگزاری یادواره شهدای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هستیم، افزود: بناداریم تمام خاطرات ایثارگران و شهدای خانواده مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد را جمع آوری و این خاطرات را در قالب کتاب منتشر کنیم.

 سوقندی با اشاره به اینکه تلاش داریم سالانه جشنواره اخلاق و آداب ایثارگری برگزار بشود،  خاطرنشان کرد: یکی از دغدغه های ما اشتغال فرزندان ایثارگران است که منظور استخدام نیست بلکه پیگیر فرصت های شغلی در سایر دستگاه ها هستیم؛ تشکل های فرهنگی حوزه ایثارگری هم مدنظر است که در ترویج فرهنگ ایثارگری و شهادت در سطح جامعه اثرگذار است.

 وی تصریح کرد: می دانیم و آگاه هستیم امروز ایثارگران مشکلات زیادی دارند و خدمتی اگر از دست ما بر بیاید، خدمت گذاری می کنیم.
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید