جزییات خبر

انتقال فرهنگ انقلاب، تزریقی نیست باید اقناعی عمل کرد

(پنج شنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۷) ۱۳:۱۴

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور ایثارگران، گفت: پشت فرهنگ انقلاب، منطق همراه با معنویت است و این فرهنگ از طریق گفتمان سازی محقق می‌شود لذا انتقال این فرهنگ از طریق تزریق نیست بلکه از طریق اقناع محقق می شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از کرمان، محمدرضا سوقندی، مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور ایثارگران، صبح امروز(۱۰ بهمن) در مراسم رونمایی از برنامه ها و تولیدات کمیته فرهنگی، هنری کنگره بزرگداشت ٦ هزار و ٥٠٠ شهید استان کرمان با اشاره به اینکه بسیاری افراد بر اساس یک طراحی، افکار عمومی را در خصوص اینکه چرا ما انقلاب کرده ایم منحرف می کنند، افزود: یکی از کارهایی که در طول سال باید از آن مراقبت داشته باشیم حفظ خط امام و ولایت است.

  وی با بیان این مطلب که حدود ٣٠٠ سال غرب تلاش کرد این تفکر را نهادینه کند که دوران حاکمیت دین به پایان رسیده است، اظهار داشت: پیروزی انقلاب اسلامی در سال ٥٧ این زحمات ٣٠٠ ساله اندیشمندان و آکادمی های غرب را نقش بر آب کرد و حاکمیتی به نام دین با راهبرد انقلاب اسلامی شکل گرفت و آن چیزی که دشمنان با آن مشکل دارند، گفتمان انقلاب اسلامی است.

 مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی چند نقش تعیین کننده دارد، افزود: یکی تأسیس نظام اسلامی که امسال چهلمین سالگرد آن را جشن می گیریم، بیداری اسلامی و فرهنگ جهاد و مقاومت و دیگری بیداری انسانی است که معادلات قدرت های شرق و غرب عالم را به هم زد.

 وی با بیان این مطلب که انقلاب اسلامی، تمدن نوین اسلامی را پایه ریزی کرد که این امر مهم ترین دستاورد انقلاب است، اظهار داشت: آن چیزی که دشمن از آن واهمه دارد تفکر انقلاب اسلامی است؛ ممکن است توسعه در کشورهای مختلف زیاد باشد اما پیشرفتی که ذیل انقلاب و دین باشد، دشمن با این امر مشکل دارد.

 سوقندی با اشاره به اینکه باید نسل جوان را نسبت به ارزش های نظام آگاه کنیم، خاطرنشان کرد:  پشت فرهنگ انقلاب، منطق همراه با معنویت است و این فرهنگ از طریق گفتمان سازی محقق می شود لذا انتقال این فرهنگ از طریق تزریق نیست بلکه از طریق اقناع محقق می شود.

 وی با بیان این مطلب که نسب به شناخت زبان این نسل دچار مشکل هستیم و باید در این زمینه با برنامه ریزی و شناخت درست پیش برویم، ادامه داد: کنگره شهدا، پایان نیست بلکه یک شروع برای نهادینه کردن فرهنگ انقلاب و ارزش های دفاع مقدس است.

 سردارابوحمزه، فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان هم با اشاره به اینکه استاد و معلم این شهیدان امام خمینی رضوان الله تعالی علیه است، افزود: یکی از ویژگی های مهم که در شهدای ما وجود دارد داشتن ابتکار، خلاقیت و نوآوری است و با این ویژگی ها از موانع عبور می کردند.

 وی با بیان این مطلب که الان هم همه هنرمندان نیازمند روحیه خلاقیت و نوآوری هستند، اظهار داشت: هنرمندان اگر می خواهند راه و جهت شهدا را ادامه بدهند باید بررسی کنند چگونه ارزش های متعالی انقلاب را با زبان هنر به بدنه جامعه منتقل کنند و اگر این امر محقق بشود کار یک هنرمند ماندگار می شود در غیر این صورت قطعاً بعد از مدتی از ذهن ها خارج می شود و اگر این روش شهدا را انجام بدهید در قلوب ماندگار می شوید.

 فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با اشاره به اینکه شهدا راه و مسیر را برای انسان ها مشخص می کنند، بیان داشت: به هر میزان روش شهدا را در زندگی خود به کار ببریم موفق می شویم جامعه اسلامی را پیاده سازی کنیم لذا هدف کنگره برای رسیدن به این مقدس و متعالی است لذا هنرمند انقلابی و جهادی باید سه یژگی اخلاص در کار، سخت کوش و دشمن داشته باشد و دشمن کار او را تأیید نکند.

 محمدرضا علیزاده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هم در این جلسه با اشاره به اینکه تلاش کردیم برنامه های خوبی در این کنگره داشته باشیم که جزو برنامه های ماندگار باشد، افزود: تأثیر کارفرهنگی بر جوانان بی بدیل است لذا جا دارد با برنامه ریزی و مدیریت صحیح در حوزه های مختلف فرهنگی و شناخت روحیه نوجوانان و جوانان برنامه های فرهنگی را عملیاتی کنیم.

 وی با اشاره به اینکه در کمیته فرهنگی هنری کنگره سرداران شهید، ١٣ برنامه نهایی را تدارک دیده شده است، خاطرنشان کرد: کارهای انجام شده در این کنگره نتیجه تلاش همه هنرمندان و دغدغه مندان عرصه فرهنگ هستند و امیدواریم مورد قبول شهدا قرار بگیرد.

 گفتنی است در این جلسه از خانواده شهید مدافع حرم جمالی زاده و شهید کاظمی تقدیر و  از پوستر برنامه ها و تولیدات کمیته فرهنگی و هنری رونمایی شد.
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید