جزییات خبر

مدیرکل اسناد و انتشارات بنیاد شهید خبر داد:

برگزاری نخستین کارگاه آموزشی نویسندگان نو قلم ایثار و شهادت

(دوشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۷) ۰۹:۱۲

دکتر رحیم نریمانی از برگزاری نخستین کارگاه آموزشی نویسندگان نوقلم حوزه ایثار و شهادت به میزبانی بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ در روز شنبه، بیست ویکم بهمن‌؛ خبر داد.

به گزارش خبرنگار نوید شاهد مدیرکل اسناد و انتشارات بنیاد شهید و امور ایثارگران با اعلام این خبر اظهار داشت: نخستین کارگاه آموزشی نویسندگان نوقلم ایثار و شهادت با محوریت داستان نویسی با حضور چهل نفر از هنرجویان شاهد و ایثارگر، به میزبانی معاونت فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ برگزار می شود.

دکتر نریمانی افزود: تربیت نسل جدیدی از نویسندگان حوزه ایثار و شهادت، آموزش و توانمندسازی نوقلمان برای نگارش آثارجدید بر مبنای سوژه پردازی و کشف زبان تازه در ترسیم و تبیین محتوای ادبیات پایداری، ایثار و شهادت و ایثار اجتماعی در گونه های مختلف از سیاست‌های کلی بنیاد شهید و امور ایثارگران است.

مدیرکل اسناد و انتشارات بنیاد شهید در پایان گفت: نشر شاهد از ابتدای فعالیت خود تاکنون، مرکز رشد و بالندگی نویسندگان جوان و علاقه‌مند به خلق آثار ادبی و هنری در حوزه ایثار و شهادت بوده است و نسل اول نویسندگان مجلات و کتب نشر شاهد در دهه شصد و هفتاد، هم‌اکنون در زمره اساتید صاحب سبک و مطرح کشور هستند و تداوم این روند حمایتی و ترویجی و آموزش بین نسلی نویسندگان از محورهای برنامه‌های بنیاد است.

لازم به ذکر است در این کارگاه آموزشی؛ خسرو باباخانی و جعفر توزنده جانی از داستان نویسان و منتقدین ادبی کشور در دو نوبت صبح و عصر این کارگاره آموزشی را با موضوع روشهای رمان نویسی و داستان نویسی برای نوقلمان تدریس می کنند.پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید