جزییات خبر

نخستین جشنواره های "تئاتر خیابانی ملی ایثار" و "آواها و نغمات ایرانی و اسلامی" در استان بوشهر برگزار می شود

(چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷) ۱۰:۳۰

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر از برگزاری نخستین جشنواره های "تئاتر خیابانی ملی ایثار" و "آواها نغمات ایرانی و اسلامی" در استان بوشهر در نیمه دوم سال آینده خبر داد.

وی اظهار کرد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در اجرای برنامه ها به صورت تعاملی نگاه ویژه دارد زیرا مشارکت و هم افزایی بین دستگاه های اجرایی در بهتر برگزار کردن برنامه ها تاثیر بسیاری دارد.

وی با اشاره به اینکه شهداء بر گردن همه ما حق دارند، افزود: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از وظایف اصلی مسئولان است که باید با اجرای برنامه هایی در این راستا خصوصا نسل جوان را در گام دوم انقلاب اسلامی به این مهم آشنا سازیم. 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر بیان داشت: این اداره کل با تمام ظرفیت و پتانسیل موجود خود آماده هر گونه همکاری در این راستا است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان بوشهر نیز گفت: ایثار و شهادت تنها مربوط به دوران دفاع مقدس نمی شود و اکنون نیز جوانان زیادی با الگو قرار دادن شهداء و جانبازان دفاع مقدس این راه را ادامه می دهند.

حجت الاسلام ابراهیم تشکری با اشاره به اینکه ٢٠٦٠ شهید در استان بوشهر وجود دارد، افزود: استان بوشهر در اجرای برنامه های ایثار و شهادت از استان های برتر در کشور است.

وی تصریح کرد: بنیاد شهید و امور ایثارگران استان همواره از کلیه آثار در بخش های هنری ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تولید شده، حمایت کرده و می کند.

در این نشست مصوب شد جشنواره های "تئاتر خیابانی ملی ایثار" و "آواها و نغمات ایرانی و اسلامی" در استان بوشهر با همکاری دو دستگاه برگزار شود و پس از جمع بندی نهایی در ارتباط با هزینه و چگونگی این جشنواره ها نامه ای به استانداری ارسال تا بودجه این دو رویداد فرهنگی و هنری تامین شود.

عبدالرضا عالی پور معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و سید مرتضی حسینی مدیر کل امور هنری بنیاد شهید و امور ایثارگران از دیگر حاضرین در این نشست بودند.
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید