جزییات خبر

ترویج فرهنگ ایثار و ازخودگذشتگی در غرفه خانه فرهنگ ایثار

(سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸) ۱۴:۱۶

غرفه خانه فرهنگ ایثار و از خودگذشتگی با هدف ترویج این فرهنگ در بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم فعالیت می کند.

 

به گزارش ستاد خبری بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم، غرفه خانه فرهنگ ایثار در این دوره از نمایشگاه در بخش سازمان ها و نهادها با محوریت ترویج فرهنگ از خودگذشتگی و ایثار فعالیت می کند.

در این غرفه به ارائه برنامه ها و فعالیت هایی همچون برگزاری مسابقه با عنوان «ایثار نوشت» در قالب دست نوشته ای از اتفاقات و خاطراتی که تداعی از خودگذشتگی و ایثار می کند، می پردازد. دل نوشته های جمع آوری شده، توسط کارشناسان بررسی و یک روز در میان به شاخص ترین آن ها جوایزی همراه با لوح تقدیر اهدا می شود.

از دیگر برنامه های این غرفه می توان به میز گفتمان ایثار، با موضوعاتی در حوزه های مختلف اجتماعی، اقتصادی و خانوادگی اشاره کرد. هدف از این میزگرد این است که به مخاطبان القا کند فرهنگ ایثار تنها منوط به دوران دفاع مقدس نبوده و نیست.

«المان های مشارکت مردم با عنوان «رونق تولید از نگاه من» ویژه مخاطبان و بازدید کنندگان و پیش بینی برگزاری بیش از پنج نشست با عناوینی چون فرهنگ ایثار به مثابه فرهنگ عمومی، تبیین رابطه فرهنگ ایثار در رونق تولید و تبیین فرهنگ ایثار در گام دوم انقلاب و ... از دیگرنامه های در نظر گرفته شده برای بازدیدکنندگان این غرفه است».

بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم با شعار«قرآن معنای زندگی» همزمان با ماه مبارک رمضان از 21 اردیبهشت ماه تا 4 خرداد ماه در مصلای حضرت امام خمینی( ره)در حال برپایی است.
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید