جزییات خبر

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور ایثار گران: ارزش های انقلاب اسلامی متعلق به همه مردم است

(شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸) ۱۲:۳۰

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور ایثار گران گفت: ارزش های انقلاب اسلامی متعلق به هیچ جناح و گروه خاصی نیست بلکه متعلق به همه مردم است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان شمالی؛ محمد رضا سوقندی، در همایش پیشکسوتان مقاومت و جهاد در دفاع مقدس که در محل سالن جلسات اداره کل بنیاد شهید و امور ایثار گران استان با حضور استاندار خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد و جمعی از مسئولان برگزار شد، گفت: هماهنگونه که در سوم خرداد فتح ارزش ها را داشتیم امروز هم  می بایست در جنگ اقتصادی خرمشهرهای اقتصادی را با راهبرد اقتصاد مقاومتی فتح کنیم.

وی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب و خطاب آن به جوانان، اظهار کرد: بیانیه گام دوم انقلاب بدون انگیزه های جهادی، مدیریت جهادی و مدیران جهادی تحقق پیدا نخواهد کرد و بهترین الگوی آن هم دفاع مقدس است.

سوقندی، اضافه کرد: دفاع مقدس، یک تاریخ، واقعه، یک حادثه، داستان و سرگذشت نیست بلکه حقیقتی است که تجسم عملی روح و فرهنگ انقلاب اسلامی و آرمان های نه حماسه سازان خرداد ٤٢ به رهبری حضرت امام (ره)، بلکه در طول تاریخ غیبت صغری و کبری است.

وی، دفاع مقدس را سرمایه عظیم ملت ایران اسلامی دانست و ادامه داد: برای گام نهادن در گام دوم انقلاب اسلامی می بایست مدیریت انقلابی و مدیریت جهادی و انگیزه ها را داشته باشیم.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور ایثار گران، اظهار داشت: سرمایه دفاع مقدس را باید با دو جریان اساسی معارف دفاع مقدس  و جریان فرهنگی که نخبگان، علما، و اهل قلم و رسانه، رزمندگان و پیشکسوتان دفاع مقدس هستند، به نسل های آینده منتقل کنیم.

سوقندی، به اهمیت انتقال ارزش های دفاع مقدس به نسل جوان اشاره کرد و افزود: برای تحقق این مهم می بایست از ابزارهای نوین، حضور اصحاب فرهنگ و هنر، رسانه و ادبیات و بهره گیری از فضای مجازی بهره بگیریم.  

همه مردم و مسئولان با راهبرد مقام معظم رهبری در مقابل جنگ اقتصادی و  تهدیدات، مقاومت، خلاقیت و عزت را انتخاب کردند که این مهم خود به عنوان درس عاشورا ، درس عملیات دفاع مقدس و فتح خرمشهر است.




پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید