جزییات خبر

پایان کار بیست و هفتمین نمایشگاه قرآن:

استقبال مردم از برنامه های خانه فرهنگ ایثار

(چهارشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۸) ۱۰:۴۱

بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی قرآن در تاریخ 4/3/98 بعد از 15 روز فعالیت به کار خود پایان داد. این نمایشگاه به عنوان یک رویداد بزرگ با توجه به ظرفیت های بسیار خوب آن فرصتی بود تا با موسسات و تشکل های فرهنگی و قرآنی با رویکرد دیپلماسی فرهنگ قرآنی وارد گفتگو شد و برای ترویج مفاهیم ایثار از نگاه قرآن نهج البلاغه و عترت مذاکراتی انجام پذیرد.

به گزارش روابط عمومی خانه فرهنگ ایثار،‌ در این دوره از نمایشگاه خانه فرهنگ ایثار مانند سال های گذشته با برنامه های متنوع موجب استقبال مخاطبان و بازدیدکنندگان قرار گرفت.

میز گفتمان یکی از برنامه های غرفه خانه فرهنگ ایثار بود که مورد استقبال اهل مباحثه اعم از اساتید، دانشجویان،‌طلاب حوزه علمیه،‌ایثارگران، مسئولان کشوری و لشکری قرار گرفت و در مجموع از دغدغه های شرکت کنندگان در این گفتمان لزوم توجه بیشتر مسئولان و به ویژه مردم در ترویج فرهنگ ایثار و فداکاری و گذشت در بین خانواده ها به ویژه نوجوانان و جوانان بود.

مسابقه ایثار نوشت هم همچون سالهای گذشته از پرمخاطب ترین بخش های خانه فرهنگ ایثار بود که مردم عزیز در غرفه حاضر شدند و با صبر و حوصله و ایمان از ایثار و فداکاری نوشتند.

نماد رونق تولید از نگاه من نیز عنوان یکی دیگر از برنامه های خانه فرهنگ ایثار مورد توجه مردم در طیف های مختلف قرار گرفت که نشان از اهمیت موضوع رونق تولید در کشور از نگاه مردم است. مخاطبان با حضور در غرفه با ذکر عبارتهای زیبا از جمله حمایت از هم وطن، حمایت از صنعت و تولید داخلی، پرهیز از اسراف،‌ دوری از تجمل گرایی، حمایت مسئولان از تولیدکنندگان، کاهش واردات بی رویه، انصاف در فروش،‌ بالابردن کیفیت تولیدات داخلی،‌ و .... نشان دادند که در صورت رعایت عدل و انصاف و بالابردن کیفیت توسط تولیدکنندگان و حمایت مسئولان از تولیدکنندگان آمادگی دارند تا از تولیدات دستان پرمهر مردم عزیزمان ایران استفاده و در نهایت حمایت کنند.

در طول نمایشگاه خانه فرهنگ ایثار اقدام به برپایی یک نشست مشترک با معاونت امور مجلس و استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با عنوان پدافند غیر عامل و حقوق شهروندی از منظر قرآن با حضور اساتید و کارشناسان امر برگزار نماید.

به مناسبت سوم خرداد سالروز آزاد سازی خرمشهر در عملیات بیت المقدس مراسم گرامیداشت این روز و تجلیل از حماسه سازان این عملیات با حضور یکی از فرماندهان پیشکسوت  ارتش جمهوری اسلامی ایران و جمعی از ایثارگران و خانواده آنها برگزار شد.

حضور رزم نوازان (یگان موزیک) نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با دعوت خانه فرهنگ ایثار در شبستان مصلی امام خمینی (ع) و اجرای سرودهای حماسی و نواختن مارش های نظامی به ویژه مارش پیروزی خرمشهر عزیز موجب برانگیخته شدن حس غرور ملی مردم حاضر در شبستان گردید و تداعی دوران با شکوه دفاع مقدس به ویژه یاد و خاطره شهداء، امام شهداء رزمندگان، جانبازان و آزادگان عزیز می شد که در هشت سال دوران دفاع مقدس خانه و کاشانه همسر و فرزند و والدین خود را ترک کردند و برای دفاع از نوامیس کشور به مرزهای کشور به مناطق عملیاتی و در جبهه نبرد حاضر شدند و در این راه که چه جوانهایی با نثار خون خود عزت و سرافرازی را برای مردم ایران به ارمغان آوردند. یاد و خاطره آنها گرامی باد.

 
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید