جزییات خبر

در حاشیه همایش ملی پرچمداران انقلاب اسلامی؛

شش کتاب با موضوع دفاع مقدس در قم رونمایی شد

(سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸) ۱۰:۵۲

همایش ملی پرچمداران دفاع انقلاب اسلامی با حضور مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا در قم برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در قم، همایش ملی پرچمداران انقلاب اسلامی و تجلیل از طلاب و روحانیون دفاع مقدس به همت مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه و همکاری سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت روحانیت در دفاع مقدس، دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، تیپ امام جعفر صادق (ع)، مرکز خدمات حوزه و سازمان بسیج طلاب و روحانیون با حضور آیت الله اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه، سرلشکر سید یحیی رحیم صفوی مشاور و دستیار عالی فرماندهی کل قوا و حجت الاسلام والمسلمین حیدر مصلحی رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های روحانیت در دفاع مقدس در سالن همایش‌های غدیر برگزار شد.

در ابتدای این همایش حجت‌الاسلام حیدر مصلحی رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت روحانیت در دفاع مقدس طی سخنانی به تشریح اهداف برگزاری همایش پرداخت و گفت: با توجه به تجربیات گذشته باید نقش روحانیون در حوزه مقاومتِ بین‌الملل مستندسازی شود.

وی افزود: انقلاب اسلامی در دنیای بشری نمونه ندارد به همین دلیل مقام معظم رهبری در طول سال و در مجموعه‌های مختلف ارشادات قابل توجهی در زمینه دفاع مقدس دارند.

آیت الله علیرضا اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه با مطرح کردن جهاد مقدس گفت: استکبار جهانی با تشکیل گروه‌های تروریستی نظیر داعش و القاعده و طالبان درصدد مخدوش کردن چهره جهاد مقدس است.
 

مدیر حوزه‌های علمیه ابراز کرد: جهاد و دفاع در منطق اسلام یک منطق اصیل داشته و بعد از انقلاب اسلامی شاهد نسخه‌های بدلی جهاد و دفاع حقیقی بوده ایم و طالبان و القاعده و داعش از جمله این انقلاب‌های بدلی بود.

در ادامه یحیی رحیم صفوی مشاور عالی و دستیار نظامی فرماندهی کل قوا با رد اسلام وهابی بیان کرد: اسلام ناب محمدی با پرچم داری امام خمینی (ره) و آیت‌الله خامنه‌ای، نجات بخش مسلمانان جهان است و دنیا می‌داند اسلام وهابی برای مسلمانان الهام بخش نیست.

مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا افزود: باید در مسیر رهبری و ولایت فقیه حرکت کنیم تا توطئه‌های دشمن را خنثی کنیم و به رهنمون‌های رهبری که عزت آفرین و افتخارآفرین است، اهتمام ویژه‌ای داشته باشیم.

سرلشکر صفوی بیان کرد: اگر بیداری در جهان اسلام شکل بگیرد، حیات اقتصادی جهان به دست مسلمانان خواهد افتاد و مستکبرین شکست تلخی را تجربه می‌کنند.

در پایان این همایش علاوه بر رونمایی از کتاب‌های «آیات جهاد در قران»، «فقه الجهاد»، «مکتب دفاعی اسلام»، «شهدای روحانی»، «آسمان نزدیک است» و «واعظان سبک بال» 10 تن از روحانیان رزمنده دفاع مقدس مورد تجلیل قرار گرفتند.پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید