جزییات خبر

وقف با نام شهدا و ایثارگران تعالی پیدا می‌کند/ وجود ۲۷ هزار و ۹۱۸ مزار شهید در بقاع متبرکه

(دوشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۸) ۱۴:۲۴

مدیرکل دفتر ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات سازمان اوقاف و امور خیریه در نشست شورای هماهنگی امور ایثارگران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بابیان اینکه وقف با نام شهدا و ایثارگران تعالی پیدا می‌کند، گفت: ۲۷ هزار و ۹۱۸ مزار شهید در بقاع متبرکه حفظ و حراست می‌شود.

در بخشی از این نشست حجت الاسلام والمسلمین شوزب شیری مدیرکل دفتر ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات بابیان این‌که سازمان اوقاف در سه محور کاری انجام وظیفه می‌کند، گفت:  یکی از این محورها مدیریت بقاع متبرکه و اماکن مذهبی است.محور دوم حفظ و حراست و احیای موقوفات و میراث گرانبهای اهل‌بیت عصمت و طهارت است و سومین محور کار ما هم در حوزه قرآن است که هرساله مسابقات بین‌المللی قرآن کریم در کشورمان برگزار می‌شود.
 
وی ادامه داد:مفتخریم که حدود ۷۰۰ نفر از کارکنان اوقاف ایثارگر هستند.۲۸۱ شهید گمنام، ۳۲۴ شهید دوران انقلاب اسلامی،۲۷ هزار و ۳۶ نفر شهید دوران دفاع مقدس، ۱۰۷ نفر از شهدای ترور، ۱۱۳ نفر از شهدای مدافع حرم، ۴۴ نفر از شهدای منا و ۱۳ نفر از شهدای خدمت؛جمعاً ۲۷ هزار و ۹۱۸ مزار شهید در بقاع متبرکه حفظ و حراست می‌شود که در جوار آن‌ها برنامه‌های فرهنگی مختلفی طراحی شده است.
 
شیری از مواردی همچون تعیین رابط امور ایثارگران در ۳۱ استان کشور، احصا و شناسایی اطلاعات و آمار ایثارگران و منتسبین ایشان در سطح کشور، ایجاد گروه امور ایثارگران در اتوماسیون اداری، تعامل با مدیران کل استان‌ها به‌منظور هماهنگی با مسئولان روابط عمومی و انعکاس اخبار امور ایثارگران، تعیین مشاوران حقوقی و اداری برای ایثارگران ، تجلیل از همسر و فرزندان دختر ایثارگران در روز میلاد حضرت فاطمه (س) و روز میلاد حضرت معصومه (س)  و کمک به درمان ایثارگران را ازجمله خدمات سازمان اوقاف و امور خیریه در حوزه ایثارگران برشمرد.
 
مدیرکل دفتر ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات سازمان اوقاف با تأکید بر اینکه وقف با نام شهدا و ایثارگران تعالی پیدا می‌کند، گفت: قریب ۶۵ درصد موقوفات کشور وقف روضه‌خوانی و مجالس امام حسین (ع) است این یعنی همان ترویج فرهنگ ایثار و شهادت.
 
حجت‌الاسلام والمسلمین شیری در بخش پایانی سخنانش به تبیین اهمیت وقف و برکات وجود امامزادگان در کشور پرداخت.پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید