جزییات خبر

در نشست مشترک بین مشاوران وزراء ورزش و جوانان و فرهنگ و ارشاد

شناسایی ظرفیت ها، ایجاد تعامل و همکاری و انتقال تجارب

(سه شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۸) ۱۴:۴۱

با هدف شناسایی ظرفیت ها و آشنایی با فعالیت های سایر سازمان و نهادها نشست مشترکی بین روسا و کارشناسان دفتر امورایثارگران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با مسئولان امورایثارگران وزارت ورزش و جوانان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی خانه فرهنگ ایثار، سردار قاسمی ضمن خیر مقدم و معرفی همکاران امور ایثارگران در وزارت ورزش،  با اعلام اینکه وزارت ورزش و جوانان 1800 نفر ایثارگر دارد به اقدامات امور ایثارگران در چهار حوزه یعنی اموراستان ها، فدراسیون ها، ستاد وزارتخانه شامل: جوانان، توسعه المپیک و پاراالمپیک و امور خدمانی و رفاهی و همچنین دفترامور ایثارگران اشاره کرد و افزود،  خوشبختانه وزیر محترم و معاونین وزارت ورزش و جوانان همکاری و عنایت ویژه ای به مقوله ایثار و ایثارگران دارند و این امر موجب شده تا مجموعه ایثارگران با انگیزه بیشتری خدمت کنیم وهمچنین حضور همیشگی وزیر، معاونان، مدیران و کارکنان در مراسم های مربوط به ایثارگران موجب دلگرمی ما می شود.

مشاور وزیر ورزش در امور ایثارگران در خصوص ارائه تسهیلات مالی به ایثارگران به صندوق ایثارگران اشاره کرد و عنوان داشت: در امور رفاهی به عنوان یکی از مسائل مهم همیشه در دستور کار قرار دارد.

در ادامه جناب آقای دکتر سوقندی نیز ضمن ابراز خرسندی از این دیداراز اقدامات انجام شده در حوزه ایثار و ایثارگران در وزارت ورزش و جوانان تقدیر و تشکر نمود و ادامه داد:  عنایت، همکاری و همراهی ویژه وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاونین و مدیران و مسولان این وزارتخانه در پیشبرد اهداف دفتر امورایثارگران مثمر ثمر بوده است.

دکتر سوقندی در ادامه ضمن اعلام نفرات ایثارگران در سطح کشور ، به فعالیت های امور ایثارگران وزارت فرهنگ درسه حوزه یعنی امور مربوط به ایثارگران، ترویج فرهنگ ایثارگران و تشکل های فرهنگی- هنری (مردمی) حوزه ایثار و شهادت اشاره کرد.

ایشان همچنین به همکاری خانه فرهنگ ایثار و مهربانی با امور ایثارگران در اجرای برنامه ها و طرحها اشاره کرد و افزود: خانه فرهنگ ایثار  و مهربانی مجری چندین طرح و مسئول کارگروه ها و دبیرخانه هایی برای امورایثارگران است.

مشاور وزیر در امورایثارگران ساماندهی آمار و اطلاعات ایثارگران، سامانه بانک جامع اطلاعات ایثارگران، تدوین کتاب آمار ایثارگران با نگاه تحلیلی، شورای هماهنگی امور ایثارگران، شورای اداری، تشکیل کارگروه های ترویج فرهنگ ایثار، کارگروه تشکل های فرهنگی- هنری مردمی در حوزه شهادت، کارگروه رسانه و دبیرخانه های تبیین نقش وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دفاع مقدس،کتاب سال، جشنواره اخلاق و آداب ایثار و ایثارگری را که بخش مهمی از فعالیت های دفتر امورایثارگران می باشد را تشریح نمود.

دکتر سوقندی همچنین با ذکر ظرفیت های وزارت ورزش و جوانان، ازجمله فرهنگ فتوت و جوانمردی و وجود الگویی همچون حضرت امام علی (ع ) به عنوان الگوی ایثار، المپیاد ها، عدم حضور ورزشکاران در میدان رقابت با ورزشکاران رژیم اشغالگر قدس و وجود ظرفیت بی بدیل تشکل ها ی مردمی به عنوان راه برون رفت از مشکلات پیش رو نام برد.

در ادامه این جلسه آقای فرهاد مجلسی مدیر خانه فرهنگ ایثار و مهربانی با تشریح فعالیت های خانه فرهنگ ایثار در حوزه فرهنگ ایثار، آمادگی این موسسه را برای همکاری و اجرای طرح های مربوط به ایثار با توجه به کسب تجارب ارزشمند در زمینه های انتشارات ویژه نامه،کتاب، اجرای طرح فرهنگی تکریم ایثار،جمع آوری خاطرات شفاهی و تولید مستند رادیو و تلویزیون و ... اعلام و پیشنهاد کرد با توجه به ظرفیت حضور ایثارگران در عرصه بین الملل پیوست تبلیغی برای ترویج فرهنگ ایثار و بویژه نشان دادن عواقب وآثار مخرب جنگ با کمک تشکل های مردمی خارج از کشور تنظیم شود.

در پایان مقرر شد با انجام نشست های تخصصی با حضور کارشناسان دو مجموعه نسبت به مطالعه و شناسایی ظرفیت های دو طرف اقدام و درخواست ها و راه کار هایی جهت حمایت های لازم با توجه به ظرفیت های موجود در قالب پیش نویس تفاهم نامه ارایه تا پس از تایید نهایی نسبت به انعقاد تفاهم نامه اقدام شود.

 پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید