جزییات خبر

مشاور وزیر در امورایثارگران:

فرهنگ ایثار و جهاد، فرهنگی فرهنگی وحیانی و قرآنی است

(سه شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۸) ۱۴:۵۶

محمدرضا سوقندی مشاور وزیر در امور ایثارگران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در چهارمین نشست شورای هماهنگی امور ایثارگران وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی که در سازمان اوقاف و امور خیریه کشور برگزار شد اظهار داشت:

وظیفه امور ایثارگران نظارت، هماهنگی و پیگیری اجرای قوانین و مقررات در خصوص ایثارگران است و چنانچه این قوانین درست اجرا شود بسیاری از مشکلات به وجود نخواهد آمد.

 به گزارش روابط عمومی دفتر امور ایثارگران، سوقندی با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت گفت :سازمان اوقاف و امور خیریه با ظرفیت‌هایی که دارد می‌تواند گام‌های موثر و بلندی در این زمینه بردارد.

وی گفت : اگر ما به قرآن کریم که از ماموریت‌های مهم سازمان اوقاف است مراجعه کنیم می بینیم که فرهنگ ایثار و شهادت و جهاد فرهنگ وحیانی و قرآنی است .اگر به  سیره اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام  و وجود امامزادگان بنگریم فرهنگ عاشورا اوج ایثاراست .

سوقندی افزود:گلزارشهدای  بقاع متبرکه و ایثارگران دربخش های مختلف و فعالان حوزه وقف   ظرفیت‌های زیادی را در حوزه ترویج فرهنگ ایثار به وجود آورده است .

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ساماندهی و بهره گیری از ظرفیت تشکل های فرهنگی، هنری ، ادبی و رسانه ای در حوزه ایثار و شهادت را با رویکرد ریاست محترم سازمان اوقاف و امورخیریه ازمهم ترین وظایف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دانست.

یادآور می‌شود شورای هماهنگی امور ایثارگران با حضور و سخنرانی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه و مسئولین امور ایثارگران در سازمان ها، معاونت‌ها و واحدهای تابعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد تا زمینه های کار و تلاش بیشتر و موفقیت در رسیدن به اهداف را پیگیری نماید.پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید