جزییات خبر

دیدار صمیمانه مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور ایثارگران با ایثارگران معاونت قرآن و عترت

(چهارشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۸) ۱۰:۱۹

سوقندی مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور ایثارگران با ایثارگران معاونت قرآن و عترت دیدار و گفتگو کرد. به گزارش روابط عمومی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ،سوقندی مشاور امور ایثارگران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در جلسه ای که با حضور عبدالهادی فقهی زاده معاون قرآن و عترت برگزار شد با کارکنان ایثارگر و فرزندان شاهد این معاونت دیدار و گفتگو کرد.

فقهی زاده در این جلسه با اشاره به آیه وَالَّذینَ جاهَدوا فینا لَنَهدِیَنَّهُم سُبُلَنا ۚ وَإِنَّ اللَّهَ لَمَعَ المُحسِنینَ﴿۶۹ گفت: تصور من این است که جهاد در بستر زمان جاری است و در فرهنگ اسلامی جهاد این نیست که در یک بازه زمانی کسی در این زمینه فعالیت کند و پس از آن فعالیت خود را متوقف کند. مجاهد فی سبیل الله در عرصه های گوناگون برای رضای خداوند با قصد خدمت به جامعه مسلمان فعالیت دارد. عنایت الهی باید باشد تا مارا در صراط مستقیم نگه دارد و ما را مجاهد همواره فی سبیل الله و در راه ایمان و جهاد قرار دهد.

وی در ادامه از جمله راهکارهای مهم رشد و تعالی ایثارگران تشکیل کارگروه ها در راستای افزایش بهره وری ایثارگران و شاهد دانست و افزود: امیدوارم روحیه ایثار که روحیه عطا کردن و بخشش و کمک کردن است به مطالبه و سهم خواهی بیشتر تبدیل نشود . ما وامدار کشور و نظام مقدسی هستیم که برآیند خون شهیدان و ایثارگران است و امیدواریم این مهم را در عمل بتوانیم جاری کنیم  و  به نسل های بعد منتقل کنیم.  موفقیت های ما در بسط و گسترش جهاد فی سبیل الله هرگز منحصر به قتال فی سبیل الله نیست. البته یکی از جلوه های مهم فی سبیل الله قتال فی سبیل الله است که نشانگر فوران ایمان هست. افراد با آموزش علم ، کار و ... می توانند جهاد کنند .

معاون قرآن و عترت اظهار داشت: در فرهنگ اسلامی و اهل بیت علیه السلام قطرات خون شهید از جوهر قلم دانشمندان افضل است و  در روایتی آمده است که در  گسترش دین و دینداری علما و شهیدان شان رفیعی دارند اما مرتبه شهدا بالاتر از علماست که البته این به معنی پایین بودن مرتبه علما نیست.

سوقندی مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور ایثارگران نیز با بیان اینکه این دیدار گام مهمی در راستای افزایش تعاملات با جامعه ایثارگران در این معاونت خواهد بود، افزود: معاونت قرآن و عترت در این زمینه از چند جهت پیشتاز است و خوشبختانه ایثارگرانی که در این مجموعه فعالند نسبت به سایرین از پیچیدگی های کمتری برخوردار و به گوهر سلامت ، صداقت و پاکی آراسته اند که البته این طبیعت کارکنانی است که در زمینه قرآن و عترت فعالیت می کنند . از دیگر ویژگی‌های ایثارگران شاغل در معاونت قرآن و عترت این است که این افراد  مشارکت و همگرایی دارند که نمونه بارز آن را در نمایشگاه بین المللی قرآن کریم مشاهد کردیم.

سوقندی در ادامه افزود: خوشبختانه بیشترین ارتباط و پیگیری های دفتر ایثارگران با همکاران معاونت قرآن و عترت است و این معاونت به عنوان یک معاونت تخصصی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خواستگاه تفکر و اندیشه ایثارگری است. شهادت، ایثارگری و مقاومت مفاهیم ارزشی و علوم وحیانی هستند و اگر بخشی از بدنه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  قصد تولید محتوا و هدایت گری و جهت دهی در این زمینه را دارند، آن مجموعه قطعا معاونت قرآن و عترت و در ذیل آن دفتر ایثارگران است.

در این جلسه همچنین همکاران ایثارگر و معاونت قرآن و عترت سوالات و ابهامات خود را مطرح و به ارائه پیشنهادات و راهکارهای مختلف در راستای بهره گیری از ظرفیت ها و توانایی های ایثارگران پرداختند.پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید