جزییات خبر

سوقندی در بازید از نمایشگاه عکس:

عکاسان جنگ ثبت کنندگان حقانیت دفاع مقدس هستند

(دوشنبه ۸ مهر ۱۳۹۸) ۱۱:۵۲

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امورایثارگران از نمایشگاه عکس که با موضوع دفاع مقدس با عنوان‌ «بعد از آن روز» در سالن پاییز خانه هنرمندان ایران برگزار شده است بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی خانه فرهنگ ایثار و مهربانی محمدرضا سوقندی روزیکشنبه 7 مهر،  به همراه مدیرعامل خانه فرهنگ ایثار و مهربانی از نمایشگاه عکس‌های سعید صادقی با عنوان «بعد از آن روز» که به مناسبت فرا رسیدن هفته دفاع مقدس در گالری پاییز خانه هنرمندان ایران برپا شده است، بازدید کرد.

سوقندی در بازید از این نمایشگاه اظهار داشت: هنر و هنرمندان در نشر و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تأثیرگذار بوده اند،‌ وی عنوان کرد: عکاسان در دوران دفاع مقدس با سلاح خود که همان دوربین باشد همراه با سایر رزمندگان در میدان نبرد با دشمن حاضر می­شدند و با استفاده از ابزاری به نام هنر توانستند مظلومیت و حقانیت ملت شریف ایران را به جهانیان نشان دهند.

مشاور وزیر در امورایثارگران ادامه داد: بسیاری از هنرمندان در دوران دفاع مقدس با رسالتی که به عنوان ثبت­کنندگان وقایع داشتند به نحوی شایسته پا در این عرصه گذاشتند که در این مسیر برخی از این عزیزان نیز به شهادت رسیدند.

سوقندی گفت: با توجه به تأثیر شگفت­انگیز هنر در انتقال مفاهیم و پیام به مخاطب،‌توجه به هنر و اصحاب هنر لازم و ضروری است.

نمایشگاه عکس «بعد از آن روز» منتخبی از آثار عکاسی سعید صادقی است که به مناسبت هفته دفاع مقدس در خانه هنرمندان برگزار می­شود، سعید صادقی عکاس جنگ است. او در جریان 34 عملیات حضور داشته و توانسته است لحظات نابی را ثبت کند. در این نمایشگاه افرادی که در دوران دفاع مقدس حضورداشته­اند بعد از 30 سال مجدداً عکاسی شده­اند و در این نمایشگاه در معرض دید عموم قرار گرفته است.پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید