جزییات خبر

واکنش اهالی فرهنگ و هنر به شهادت سردار قاسم سلیمانی

(شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۸) ۱۴:۳۷

هنرمندان رشته‌های مختلف هنری به‌ خبر شهادت سردار سلیمانی واکنش نشان دادند. به گزارش خبرنگار خوزه سینمایی گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری آنا، به دنبال شهادت سردار قاسم سلیمانی هنرمندان رشته‌های مختلف هنری، مدیران فرهنگی و هنری و نویسندگان با انتشار مطالب و یادداشت‌هایی در صفحات مجازی خود به‌ این خبر واکنش نشان دادند.

 این در حالی است که از صبح امروز اینستاگرام تعداد زیادی از تصاویر و  پیام‌هایی را که حاوی محتواهای مربوط به شهید قاسم سلیمانی هستند را حذف می‌کند. موضوعی که مورد انتقاد شدید کاربران این شبکه قرار گرفته است.  

 بهاره رهنما و فقیهه سلطانی از  بازیگران سینما و تلویزیون و  هنرمندانی دیگر مانند رضا صادقی، علیرام نورایی و کارن همایونفر نیز از پاک شدن پست‌های اینستاگرامی خود خبر دادند.

حسین انتظامی در پی شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی نوشت: با خاتمه جنگ‌تحمیلی، «در باغ شهادت» بسته شد؛ اما نه برای مجاهدان واقعی و مخلص که باید اجرشان را می‌ستاندند.

نشست خبری رئیس سازمان سینمایی

رئیس‌ سازمان سینمایی با توئیت کردن نام سردار سلیمانی، در کنار سردارانی چون شهید احمد کاظمی، شهید حسن طهرانی مقدم و شهید نورعلی شوشتری و... در توئیتر نوشت: پایان عمر سردار سلیمانی، جز با شهادت از شکوری خدا بعید بود. با خاتمه جنگ‌تحمیلی، «در باغ شهادت» بسته شد؛ اما نه برای مجاهدان واقعی و مخلص که باید اجرشان را می‌ستاندند. خدا نشان داد که برای «و منهم من ینتظر» حساب خاص دارد.

ابراهیم حاتمی‌کیا در صفحه شخصی خود در شبکه‌های اجتماعی خود را سرباز کوچک سردار سلیمانی دانست و نوشت: بار‌ها با عطش او را در آغوش کشیدم و وقت جدایی خودم را تشنه‌تر دیدم.

راستی چه خلعتی جز شهادت برای او زیبنده بود، ولی از محضر شهدا اجازه می‌خواهم بگویم، حاج قاسم سلیمانی نامی است که هر پیشوند و پسوندی در کنار نامش اضافه جلوه می‌کند. حاج قاسم سلیمانی یعنی همه این القاب.

حاتمی کیا

ابراهیم داروغه‌زاده، دبیر سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر نیز  در پی شهادت مظلومانه شهیدقاسم سلیمانی در حساب توئیتر خود نوشت: 
شهادت هنر مردان خداست.
جرمش نابود کردن داعش در سوریه و عراق بود که برای آمریکا خیلی گران تمام شد.
#شهید_قاسم_سلیمانی

ابراهیم داروغه زاده دبیر جشنواره فیلم فجر

امیرمهدی ژوله، بازیگر و فیلمنامه‌نویس:

 

نفیسه روشن بازیگر سینما و تلویزیون و یکی از بازیگران سریال مانکن که در شبکه نمایش خانگی در حال پخش است نوشته است:«شخصیت نترس ایشون رو دوست داشتم. یادم نمیره زمان کابوس داعش چشم ما به قدرت سردار سلیمانی بود».

رضا صادقی، خواننده:

نسرین بابایی بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون که این روزها با ایفای نقش اصلی سریال «وارش» مهمان خانه‌های مردم است نیز این گونه به این رویداد واکنش نشان داده است:

 

انوش معظمی بازیگر سریال مختارنامه، معصومیت از دست رفته و دندون طلا: