جزییات خبر

پرستاران رزمندگان جبهه مبارزه با کرونا

(دوشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۸) ۰۹:۰۸

ویروسی که طعم شیرین زندگی و آمدن بهار را به کام همه تلخ کرده و تعطیلات اجباری را به کشور تحمیل نموده باید یادی کنیم از سفید پوشانی که در جبهه مبارزه با این مهمان ناخوانده درخط مقدم قرار گرفته اند.

امروز ترس و وحشت از شیوع ویروس کرونا مدارس و دانشگاهها. عروسی ها و دورهمی ها، کلاس های ورزش و اموزشی و حتی نماز جمعه را تعطیل کرده است.
اما در این میان سفید پوشان کادر پزشکی و درمانی با بصدا درآمدن زنگ شیوع ویروس کرونا در کشور عزم را جزم کرده و به حالت آماده باش درآمده اند.
در میان این پرستاران شجاع و ایثارگر برخی خالصانه در راستای خدمت به مردم ایستادند و ویروس کرونا را بجان خریدند، برخی در کنار بیماران بستری شده کرونایی سلفی گرفتند و برخی دیگر جشن ازدواجشان را کنسل و در شیفت خدمت پرستاری از خود مایه گذاشتند.
این قشر ما را به یاد رزمندگانی می اندازد که روزی در سنگر جبهه و حنگ و عملیات شیمیایی ماسک خود را به همرزمان می دادند و خود شیمیایی می شدند.
وجدان کاری پرستاران و پزشکان و کادر درمانی، ما کمتر از اخلاص رزمندگان ۸ سال دفاع مقدس نیست.

پزشکان و پرستاران در سطح بیمارستانها و مراکز درمانی با علم براینکه اگر مراقب بیمار کرونایی باشند خود نیز بیمار می شوند همچنان در راستای تعهد پزشکی خود لباس خدمت به بیماران را پوشیده و انجام وظیفه می کنند.
اخلاص این افراد به حدی است که رهبر انقلاب طی پیامی از زحمات پزشکان و پرستاران در مبارزه با ویروس کرونا قدردانی و تشکر می کند.
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید