جزییات خبر

نشست ستاد مرکزی شاهد وایثارگروزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکیل شد

(دوشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹) ۱۴:۵۹

اولین جلسه ستاد شاهد و ایثارگر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی روز یکشنبه (14 اردیبهشت) با حضور اعضاء در سالن جلسات معاونت هنری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی خانه فرهنگ ایثار و مهربانی در این نشست که با حضور سیدمجتبی حسینی معاون هنری وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی و رئیس ستاد، محمدرضا سوقندی مشاور وزیر در امورایثارگران و دبیرستاد، حجت الاسلام و المسلمین شهسواری نماینده سازمان حج و زیارت، حجت الاسلام و المسلمین کاویانی معاون فرهنگی و آموزشی و رئیس ستاد برنامه ریزی شاهد و ایثارگر بنیاد شهید و امور ایثارگران، حسینی مدیرکل امور هنری بنیاد شهید و امورایثارگران، خانم طاهری مسئول دبیرخانه ستاد برنامه ­ریزی شاهد و ایثارگر، حمید قبادی مشاور اجرایی معاونت هنری و مهدی افضلی مدیرعامل بنیاد رودکی و جمعی از  اعضاء برگزار شد، مسائل جاری حوزه شاهد و ایثارگر مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

پس از ارایه گزارش اقدامات انجام شده توسط اعضاء، محمدرضاسوقندی دبیر این ستاد ضمن تشرح کلیات برنامه و رویکردهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص جامعه ایثارگران، به ظرفیت­ های فرهنگی و هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سایر دستگاه­ ها اشاره کرد و عنوان داشت: استفاده و بهره­ گیری از این فرصت­ها می تواند راه رسیدن برای تأمین اهداف تعیین شده را تسهیل کند.  

سوقندی اظهار داشت: برنامه مشارکت و تعامل با نهادها و دستگاه­ های خاص و تخصصی و برنامه ­های شاخص و اولویت­ های وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی در حوزه توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و همچنین کارگروه تخصصی تشکل­های مردمی این حوزه از اولویت­ هایی است که باید در دستورکار ستاد قرار گیرد.

تنظیم تفاهم ­نامه بین ستادبرنامه­ ریزی شاهد و ایثارگر و ستاد مرکزی شاهد و ایثارگر وزارت فرهنگ اسلامی، تهیه پرژوه مطالعاتی مفاهیم و عناوین برنامه ای ایثار و شهادت وزارت فرهنگ وارشاداسلامی به عنوان  یک کتاب کار برای بخش های مختلف از جمله مصوبات این جلسه بود.

 در ادامه حاضرین در خصوص ترکیب اعضاء ستاد، چگونگی تدوین درس­نامه مفاهیم ایثار و شهادت در حوزه های مختلف، چگونگی تفاهم ­نامه­ های همکاری، عناوین برنامه­ ها و فعالیت­های حوزه ایثار، شهادت و مقاومت در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بحث و گفتگو کردند.

 

گفتنی است جلسات ستاد هر سه ماه یک بار برگزار خواهد شد.پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید