جزییات خبر

همقدم با شهداء؛ همسفر تا بهشت

زندگینامه شهید حاج­علی­ اکبر­فولادوند

(شنبه ۸ دی ۱۳۹۷) ۱۰:۵۲

شهید حاج علی اکبر فولادوند در 25 دی 1335 در خانواده¬ای متدین متولد شد. تحصیلات خود را تا پنجم متوسطة نظام قدیم در رشتة ریاضی در دبیرستان میرداکاد تهران به پایان برد. وی که در دوران جوانی اش مصادف با قیام مردم مسلمان ایران بر ضد نظام منحوس پهلوی بود، این بار قدم در مدرسة بزرگ انقلاب گذاشت و با حضور فعال در تظاهرات و راه پیمایی های آن ایام در سرنگونی رژیم نقش داشت.

 

زندگینامه

شهید حاج­علی­ اکبر­فولادوند در 25 دی 1335 در خانواده­ای متدین متولد شد. تحصیلات خود را تا پنجم متوسطة نظام قدیم در رشتة ریاضی در دبیرستان میرداکاد تهران به پایان برد.

وی که در دوران جوانی­اش مصادف با قیام مردم مسلمان ایران بر ضد نظام منحوس پهلوی بود، این بار قدم در مدرسة بزرگ انقلاب گذاشت و با حضور فعال در تظاهرات و راه­پیمایی­های آن ایام در سرنگونی رژیم نقش داشت.

شهید فولادوند از دیدگاه خانواده و اطرافیان، فردی وارسته با صفاتی نیکو بود که نسبت به همه با احترام و صمیمیت رفتار می­کرد و به فرایض دینی اهمیت خاصی می­داد.

او در سال 1358 به خدمت مقدس سربازی فراخوانده شد، اما به سبب مصوبة شورای عالی انقلاب مشمول معافیت در زمان صلح گردید. در 11 مرداد 1362 همکاری با وزارت فرهنگ و ارشـاد اسلامی را در سمت متصدی امور بازرسی از چاپخانه­ها آغاز کرد. شهید بزرگوار در محیط کار فردی کوشا، وظیفه­شناس و منضبط بود و با هرگونه خلاف در حوزة مسئولیتش با قاطعیت برخورد می­کرد.

شهید فولادوند در 2 فروردین 1364 ازدواج کرد، اما هنوز مدتی از زندگی مشترکش نگذشته بود که از طرف ستاد امور جنگ وزارت متبوع در 11 مهر 1365 ابتدا به مدت یک ماه مامور حضور در جبهه شد و سپس ماموریتش تا 22 دی تمدید گردید.

وی در جبهه در لباس یک بسیجی رزمندة (غواص) دوشادوش دیگر همرزمانش به مبازه پرداخت.

وی پس از حدود سه ماه در عملیات « کربلای 5» در منطقة شلمچه شرکت کرد و در 25 دی 1365 به هنگام بازکردن معبر، با یکی از تله­های انفجاری دشمن در زیر آب برخورد کرد و بر اثر انفجار دعوت حق را لبیک گفت و در کنار سرور شهیدان کربلا آرام گرفت.

خلاصه­ای از عملیات کربلای 5

عملیات کربلای 5 با رمز « یا زهرا(س)» در جنوب شلمچه و شرق بصره با تلاش سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صورت گرفت و به آزادسازی 150 کیلومـتر مربع و پاســــگاه­های بوبیان و شلمچه و

 

جزایر بوارین و دریاچة بوبیان و استقرار نبروهای اسلام در 10 کیلومتری بصره، انهدام بیش از 80 هواپیما و 700 تانک و 1500 خودروی نظامی، غنیمت گرفتن 220 تانک و 500 خودرو نظامی و همچنین کشته و زخمی شدن 40 هزار عراقی و اسارت 2700 نفر از آنان منجر شد.

 

 
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید