جزییات خبر

همقدم با شهداء؛ همسفرتا بهشت

زندگینامه شهید عباس کاظمی نازی

(شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۷) ۱۰:۰۷

شهید عباس کاظمی نازی در 5 خرداد 1335 در خانواده­ای متدین در شهر تهران متولد شد.

 

زندگینامه

شهید عباس کاظمی نازی در 5 خرداد 1335 در خانواده ­ای متدین در شهر تهران متولد شد.

با تلاشی مضاعف و همتی ستودنی همزمان با کار به تحصیل شبانه همت گماشت و با تلاشی مضاعف و همتی ستودنی همزمان با کار به تحصیل شبانه همت گماشت و در سال 1358، دیپلم طبیعی را از دبیرستان محتشم کاشانی، در یکی از محله­ های نظام ­آباد تهران، دریافت کرد.

شهید کاظمی از دیدگاه خانواده فردی جدی و منطقی و در عین حال شوخ طبع وخوش برخورد بود و با همة اطرافیان و احترام رفتار می­کرد.

 او پس از اتمام تحصیلات متوسطه برای خدمت سربازی داوطلب شد، اما با مصوبة شورای عالی انقلاب مبنی بر معافیت زمان صلح متولدین سالهای 1332 تا 1337، او نیز مشمول معافیت شد. وی سپس درامور فنی برق مشغول به کار شد و در اردیبهشت 1363 همکاری با وزارت فرهنگ و ارشاد را در سمت متصدی امور فنی برق آغاز کرد. وی در محیط کار فردی وظیفه­ شناس، منضبط و مسئولیت ­پذیر بود. خصوصیات بارز شهید بزرگوار نیز همچون همکار و همسنگر شهیدش محمد فرجی، از جمله سختکوشی و تلاش این عزیز بزرگوار در برابر شدائد و سختیهای زندگی، زبانزد همکارانش بود. شهید کاظمی به هنگام حضور در جمع خانواده و دوستان با شوخ­ طبعی­ اش باعث سرور و خشنودی آنان می ­شد و هنگام حضور در هیئت مذهبی به عنوان ذاکر اهل بیت، مدیحه­ سرایی می­ کرد.

او پس از دو سال خدمت صادقانه در وزارت متبوع در 31 فروردین 1365 با بدرقة گرم همکاران و وزیر وقت، به سوی جبهه های حق علیه باطل شتافت و پس از یک ماه حضور در میادین نبرد در 28 اردیبهشت 1365 به همراه دوست و همکارش شهید محمدفرجی و یازده تن از همرزمانش در حین گذر از جاده خسرآباد در منطقة عملیاتی فاو مورد اصابت ترکش خمپاره قرار گرفت و به خیل عظیم شهدای کربلا پیوست.
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید