جزییات خبر

پیام نوروزی یک شهید

(دوشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۸) ۱۰:۵۲

طلبه شهید علی اصغر نادری در نامه ای به برادر خود می نویسد: امیدوارم در این بهار دگرگونی و تحول طبیعت که شما و ما و جمیع مسلمانان بتوانیم از قید نفس آزاد شویم و قلبمان با عنایت الهی دگرگون و متحول شود همت از ما و توفیق از او یک سال دیگر چون سالیان دیگر از دست ما رفت جهان و طبیعت همگی نو شدند ولی ما کهنه گشتیم .

نوید شاهد فارس: شهید اصغر نادری در یکم شهریور ماه1339 در خانواده ای مذهبی در جهرم چشم به جهان گشود. از همان اوان کودکی با آوای قرآن پدر و مادر آشنا گردید در سن پنج سالگی خواندن قرآن را در مکتب خانه آغاز نمود .
 شش ساله بود که وارد دبستان و پس از گذراندن دوره راهنمائی در هنرستان آیت الله حق شناس در رشته برق شروع به تحصیل کرد. از همین زمان فعالیتهای سیاسی و مذهبی خود را همزمان با شروع انقلاب اسلامی بالا گرفت. 
 بعد از پیروزی انقلاب برای ادامه تحصیل وارد انستیتو تکنولوژی شیراز شد و ضمن درس با گروهی از دانشجویان به فعالیت و ارشاد پرداخت با تعطیل شدن دانشگاهها مدتی با جهاد و سپاه و دیگر ارگانها همکاری نموده سپس جهت فراگیری علوم دینی عازم قم گردید و در این رابطه چه زحماتی که متحمل نشد، پس از یک سال به شیراز آمد و در مدرسه حضرت آیت الله شهید دستغیب به ادامه تحصیل پرداخت پس از شهادت حضرت آیت الله دستغیب دوباره عازم قم گردید . 
 با آغاز جنگ تحمیلی در 26 ماه مبارک رمضان با گردان امیرالمؤمنین از جهرم به سوی جبهه غرب اعزام گردید در آنجا پس از چند روز پرداختن به سخنرانی و دعا و ارشاد رزمندگان خود نیز در حمله شرکت کرد. 
شهید علی اصغر نادری سرانجام در عملیات والفجر سه در شب پنجشنبه 6 مرداد ماه 1362 به شهادت رسید.
پیام نوروزی یک شهید

طلبه شهید علی اصغر نادری در نامه ای به برادر خود می نویسد:
به نام خدا
 امیدوارم در این بهار آزادی و دگرگونی و تحول طبیعت که شما و ما و جمیع مسلمانان بتوانیم از قید نفس آزاد شویم و قلبمان با عنایت الهی دگرگون و متحول شود همت از ما و توفیق از او یک سال دیگر چون سالیان دیگر از دست ما رفت جهان و طبیعت همگی نو شدند ولی ما کهنه گشتیم .
یک قدم دیگر به امواج مرگ نزدیک شدیم کاش هواهای نفسانیه ما بعد از 365 روز یک ساعت به ما مهلت می دادند تا به حساب خودمان برسیم تا ببینیم در قبال این سرمایه گرانبهایی که از دست دادیم چه به دست آورده ایم چقدر اندوختیم و چقدر از کف دادیم ؟

 کاش اجازه می داد که فکر کنیم پس از یکسال زحمت شبانه روزی چقدر از نوشته های تعلق از گردن خودمان باز کردیم و سبک شدیم و یا بر عکس چقدر افزودیم ؟ بالاخره گذشت...
 ولی چه خوب بود اگر تمام سعیمان به خاطر رضای خدا بود برای نجات محرومان و مظلومان و ستمدیدگان و ضعیف شمرده شدگان می بود .برای پیشبرد کمالات انسانی و درجات روحانی می بود . و ...... 
وقت همه این کارها هست بدبختی ما از وقت کشی های ما نشئت می گیرد . از بی برنامه گیمان است. از سرگردانی و حیران بودنمان است. نمی خواهم درد دل کنم دلم می خواهد کسی را بیابم که بتوانم با هم حرف بزنیم. ولی چون عاجزم وقتی نامه می نویسم احساس می کنم هم صحبتم را پیدا کرده ام.
 در فضای ذهنم دو گروه را تصور می کنم؛ یکی از آدمیان زمینی و دیگری شهدای سماوات حال هر دو را تا اندازه ای درک می کنم دلم می خواهد با دسته دوم باشم ولی وابستگی های دسته اول مانعم می شوند. حتی در جبهه حتی در شب حمله حتی در گرماگرم حمله حتی در صدای مهیب خمپاره ها و کاتیوشاها و مسلسلها و زنجیر تانکها و سوزش گلوله ها و تاریکی شب و غوغای ملائک و ..... 
گمان کردم که شهادت با جبهه رفتن حاصل می شود ولی اشتباه کردم که با اخلاص رفتن حاصل می شود. با خلوص رفتن خیلی مهم است. تمام پاداش ها به آن تعلق می گیرد ، انما الاعمال بالبینات و لکل امرء مانوی . 
گاهی فکر می کنم قریب صد نفر از دوستانم یکی پس از دیگری کوله بار را بستند و رفتند هر آنچه داشتند تسلیم کردند و روی یار را دیدند ولی ما بیچاره ها هنوز غرق در چیزهایی هستیم که شاید سودی به حال نداشته باشد و گرفتار چیزهایی هستیم که ارزش وجودیشان از ما خیلی کمتر است یا از جنود شیطان است و انا انشاءالله بهم لاحقون
 . برادر منشاء همه مفسدها و خسرانها این است که ما هر چه داریم به دل کوبیده ایم و آنها هر چه داشتند به گل کوبیدند و رفتند...
 قال النبی (ص) : الدنیا راس کل خطیئته . 
در پایان دعای همیشگی اصغر را فراموش نکنیم که خدایا خدایا تا انقلاب مهدی حتی کنار مهدی خمینی را نگهدار . والسلامپست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید