جزییات خبر

تازه‌های آثار گروه مطالعات و جغرافیای نظامی در نمایشگاه بین‌المللی کتاب ۱۳۹۸

(چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸) ۱۱:۱۴

مدیر گروه مطالعات و جغرافیای نظامی مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس با اشاره به اینکه این گروه یکی از مدیریت‏‌های پژوهشی مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس است، گفت: این گروه با هدف انجام پژوهش در حوزه‌‏های مختلف تاریخ نظامی جنگ عراق و ایران تشکیل شده است. در آثار این گروه سطوح مختلف راهبردی، عملیاتی، تاکتیکی و رزمی تاریخ نظامی دفاع مقدس با روش مستندنگاری توصیفی و تحلیل روند اسنادی مورد پژوهش قرار می‏‌گیرد.

به گزارش ایسنا، محمد جواد اکبرپور با اظهار به اینکه گروه مطالعات نظامی دارای چهار بخش پژوهشی است، عنوان کرد: بخش اول پژوهش‌های نبردی است که به منظور تألیف کتب توصیفی و مستند در مورد عملیات‌های شاخص دوران دفاع مقدس با دسته‌‏بندی نبردهای تعیین‏‌کننده، بزرگ، متوسط، محدود، نقطه‌ای و یگانی فعالیت ‏می‏‌کند.

مدیر گروه مطالعات و جغرافیای نظامی به جدیدترین عناوینی که در این گروه منتشر شده است، اشاره کرد و گفت: در این بخش کتابی با عنوان «نبرد امام مهدی (عجدرمورد بررسی روند طرح‌‏ریزی و اجرای اولین عملیات منظم سپاه در سال ۱۳۵۹ عرضه شده است. این اثر علاوه بر بررسی روند اجمالی تهاجم سراسری ارتش بعث عراق به شهرهای بستان و سوسنگرد، تلاش نیروهای مردمی و سپاه پاسداران برای انجام نبردهای ایذایی و جزئیات طرح‏‌ریزی و اجرای عملیات امام مهدی (عج) را مورد بررسی قرار داده است. این کتاب به همت مهدی خداوردی در ۲۵۰ صفحه تألیف شده است.پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید