جزییات خبر

وصیت یک شهید معلم به دانش‌‌آموزان و معلمان

(جمعه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۸) ۱۲:۵۷

مطالعه وصایای معلمان شهید روشنی‌بخش قلب‌های پاک‌طینتان و مایه روشنایی راه کسانی است که به دنبال کشف حقیقت‌ و اتصال به خدای متعال هستند.

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، هشت سال دفاع مقدس ظرفیتی را برای جامعه فراهم کرد تا بسیاری از اقشار جامعه بتوانند استعدادها و تربیت‌های نهفته خویش را در پیشگاه خداوند متعال عرضه بدارند و از دیگر سو حافظ امنیت اسلام و مرزهای این مرز و بوم باشند. همچنین از این رهگذر، بسیاری از پیشرفت‌های علمی و فناوری به ویژه در زمینه موشکی و هسته‌ای کلید خورد. از این جهت می‌توان گفت این هشت سال، عرصه ظهور و بروز عالی‌ترین صفات و ارزش‌های اخلاقی و معرفتی از سوی تمام اقشار ملت ایران بود. 

یکی از این اقشار معلمان بودند. بر اساس آمار چیزی حدود 150 هزار معلم به صورت داوطلب به جبهه اعزام شدند و در این بین 4 هزار و 900 نفر به فیض شهادت دست یافتند. آنچه این مسئله را حائز اهمیت می‌کند، این حضور گسترده قشر فرهنگی امت اسلام است که تا قبل از آن سابقه نداشت. دیگر اهمیت حضور معلمان در جبهه‌های نبرد، اثر تربیتی آن‌ها بر جامعه بود. معلمانی که سال‌ها به شاگردان خویش علم و ادب و اخلاق می‌آموختند، اکنون خود وارد عرصه عمل شدند و نشان دادند شعارشان همراه با عمل است. معلمانِ دلسوز و وظیفه‌شناسی که دانش آموزان و دانشجویان خود را با زحمات شبانه‌روزی به سوی روشنایی و هدایت می‌بردند، حال با حضورشان در جبهه‌های نبرد و بعد با شهادت‌شان جامعه را به سوی علم حقیقی و معرفت الهی سوق دادند. آن‌ها نشان دادند رسالت معلم فقط جهل زدایی نیست، بلکه معلم باید با از بین بردن جهالت، فضیلت و معنویت را در جامعه گسترش دهد.پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید