جزییات خبر

خانواده شهید سید محمود موسوی بابایی؛

برگزاری طرح سه‌شنبه‌های تکریم موجب دلگرمی خانواده شهدا است

(چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹) ۰۸:۴۳

خانواده شهید سید محمود موسوی بالایی، که میزبان دومین هفته از اجرای طرح ملی سه‌شنبه‌های تکریم در استان زنجان، بودند این طرح را موجب دلگرمی خانواده شهدا توصیف کردند.

ه گزارش ستاد ارتباطات رسانه ای (فهما) از استان زنجان: در دومین هفته از اجرای طرح ملی سه شنبه های تکریم در استان زنجان، مدیر ستاد هماهنگی کانونهای مساجد این استان و فعالان قرارگاه پیشرفت و آبادانی با خانواده شهید سید محمود موسوی بابایی دیدار و گفتگو کردند.

 

در این دیدار حجه الاسلام والمسلمین «محمد نقی یارمحمدی» ، مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد زنجانضمن تفقد از همسر و فرزند شهید موسوی بابایی در توضیح طرح ملی سه شنبه های تکریم اظهار کرد: پیرو سنت حسنه سال‌های گذشته در دیدار با خانواده شهدا این طرح با عنوان طرح ملی سه‌شنبه‌های تکریم توسط ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد زنجان همزمان با سراسر کشور در حال اجراست.

 

در ادامه همسر شهید موسوی بابایی ضمن تقدیر از اجرای این طرح که موجب دلگرمی خانواده های شهداست گفت: شهید سید محمود موسوی بابایی دوم خرداد سال 1338 در روستای فیله خاصه زنجان در خانواده ای مذهبی به دنیا آمد و با اوج گیری قیام مردم علیه حکومت ستم‌شاهی، طبق فرمان امام راحل از رفتن به سربازی امتناع کرد و دوشادوش مردم به تظاهرات پرداخت و در جلسات مختلف به ویژه جلسات سخنرانی آیت الله مشکینی که در زنجان برگزار می‌شد شرکت داشت و پس از  پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی دو سال دوران سربازی را با افتخار پشت سر گذاشت.

 

وی با اشاره به فضائل اخلاقی این شهید از جمله مقید بودن به صله رحم، نماز اول وقت، قرائت قرآن، و ادعیه های دیگر با صوت زیبایی که داشتند اشاره و افزود: زندگی مشترکمان از سال 1359 آغاز و بیش از 7 سال طول نکشید که ثمره آن دو فرزند پسر و یک  دختر بود.

 

در ادامه سید مهدی موسوی بابایی فرزند ارشد این شهید با عنوان اینکه شهید پس از عضویت در بسیج همواره برای حضور در جبهه تلاش میکرده گفت: شهید از طریق جهاد سازندگی به عنوان مسئول مخابرات گردان 22ذوالفقار به جبهه میانی در منطقه ماووت عراق(شمال سلیمانیه) اعزام شده و در عملیات بیت المقدس 2در تاریخ 24 دی ماه 1366 بر اثر اثابت ترکش خمپاره به جمجمه به درجه رفیع شهادت نائل آمد.پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید