جزییات خبر

نامه سرگشاده نخبگان اسپانیایی در سالگرد شهادت سردار سلیمانی تقدیم رایزنی فرهنگی در مادرید شد

(شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۹) ۱۰:۳۰

روز سه شنبه 16 دی ماه 1399 (برابر با پنجم ژانویه 2021) دو تن از فعالان رسانه ای اسپانیا آقایان کارلوس پاز و محسن بلال با حضور در دفتر رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در مادرید، طوماری را که حاوی بیانیه گروهی از نخبگان و استادان دانشگاه های اسپانیا برای اعلام همبستگی با ملت ایران در سالگرد شهادت سردار شهید سلیمانی بود تقدیم دکتر احمدی رایزن فرهنگی کشورمان کردند.

 

این طومار به صورت اینترنتی تهیه شده است و حاوی نامه سرگشاده ای خطاب به مقام معظم رهبری، دولت و ملت ایران است و آن را گروه های مختلف فعال در اسپانیا و برخی نخبگان و استادان دانشگاه امضا کرده اند. گفتنی است پروسه امضای این نامه همچنان ادامه دارد و در آدرس زیر در دسترس می باشد.
 ترجمه متن نامه نوشته شده به زبان اسپانایی بدین شرح است: 
نامه سرگشاده جمعی از فعالان رسانه ای اسپانیایی به رایزن فرهنگی سفارت ج.ا.ایران در اسپانیا به مناسبت سالگرد شهادت سردار سلیمانی
بر خود لازم می دانیم در این روزها که به سالگرد شهادت سردار سلیمانی نزدیک شده ایم مراتب تقدیر خود را از جمهوری اسلامی ایران به عنوان رهبر مقاومت در منطقه پر آشوب خاور میانه ابراز کنیم.
ما می دانیم که جمهوری اسلامی ایران بر خلاف تبلیغات دروغین رسانه های غربی، نه تنها حامی تروریسم نبوده بلکه همواره با آن مقابله و مبارزه کرده است. 
در این میان نقش شهید سلیمانی در سازماندهی جنبش های مقاومت در منطقه و ایستادگی در مقابل اتحاد «فریب و سازش» فراموش نشدنی است. سردار سلیمانی که به اعتراف دوست و دشمن نامش رعشه بر دلهای گروه های تروریست در منطقه و مهره های دست نشانده آمریکا در راس برخی کشورها می انداخت،
با شجاعت، بصیرت و درایت نبرد دشوار جریان مقاومت در برابر استکبار را با موفقیت پیش برد و پیروزی های بزرگی را نصیب این جبهه کرد. شکست گروه منحوس داعش در عراق یک نمونه از این موفقیت هاست. 
شهید سلیمانی نه تنها در زمان حیات خود الگوی مبارزه با تروریسم و اشغالگری بود که حتی پس از شهادت نیز الهام بخش جنبش های مقاومت در منطقه و جهان بوده است. از این منظر ما معتقدیم شهید سلیمانی یک فرهنگ و یک مکتب است. حیات و شیوه زیست او به منزله کتابخانه ای برای فرهنگ مقاومت است.
او با زندگی خود به دیگران آموخت که مقاومت، با داشتن شجاعت و درایت توامان امکان پذیر است.
فرهنگ سلیمانی به معنای دانستن این حقیقت است که هرگز نباید تسلیم تبلیغات و دروغ ها و ادعاهای استکبار شد و با هوشمندی و جسارت و بالا بردن توانمندی های خودی، می توان در مقابل بزرگترین قدرت های جهان ایستاد و جبهه بزرگی را در مقابل ظلم جهانی تشکیل داد.
امروز و پس از گذشت یک سال از ترور جنایتکارانه این سردار بزرگ ایرانی، ما به خوبی شاهد گسترش این فرهنگ در نقاط گوناگون جهان هستیم. سلیمانی تنها یک شهید ایرانی نیست.
او متعلق به تمامی ملت های آزاده و همه جنبش های آزادی خواه جهان است. سردار سلیمانی شهید راه حق و حقیقت است و از همین رو همواره نماد خواست عدالت و آزادی خواهد بود.  
ما امضا کنندگان این نامه مایلیم سالگرد شهادت این انسان بزرگ و چهره تاثیرگذار را به رهبر معظم، دولت محترم و مردم ایران تسلیت بگوییم و آرزو کنیم نخستین سالگرد شهادت او آغاز دوره تازه ای باشد که در آن ریشه های حقیقی تروریسم و حامیان آن در جهان خشکانده شوند.پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید