جزییات خبر

در دیدار مدیرکل اسناد و انتشارات بنیاد شهید با مدیر عامل خانه کتاب و ادبیات ایران مطرح شد:

برگزاری نمایشگاه مجازی بین‌المللی کتاب با موضوع شهدای مقاومت

(یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰) ۰۹:۱۱

مدیر عامل خانه کتاب و ادبیات ایران در دیدار با مدیرکل اسناد و انتشارات بنیاد شهید گفت: نمایشگاه‌های مجازی کتاب شهدای حوزه مقاومت از جمله طرح هایی است که می توان اجرا و از کشورهای حوزه مقاومت برای شرکت در آن دعوت کرد. حتی می‌توان پا را فراتر گذاشت و در این زمینه وارد حوزه بین‌الملل شد و نمایشگاه را به صورت سالیانه برگزار کرد.

به گزارش نوید شاهد،   دکتر «رحیم نریمانی» مدیرکل اسناد و انتشارات بنیاد شهید و امور ایثارگران میزبان «ایوب دهقان‌کار» مدیرعامل مؤسسه خانه کتاب و ادبیات ایران بود. 

 مدیرکل اداره اسناد و انتشارات بنیاد شهید وامور ایثارگران در این دیدار با اشاره به تبدیل شدن کرونا از یک تهدید به فرصت، گفت: کرونا باعث شد دستگاه‌های مختلف بیشتر به یکدیگر نزدیک شوند. به عنوان مثال در حوزه کتاب با موضوع ایثار و شهادت ارتباط بنیاد شهید و خانه کتاب می تواند کیفی‌تر می‌شود.

دکتر نریمانی در ادامه افزود: ما در حوزه نشر، به دلیل کرونا از بحث چاپ فیزیکی مجلات کمی فاصله گرفته‌ایم و مجلات به صورت الکترونیکی در پایگاه خبری mag.navideshahed منتشر شده و در دسترس مخاطبین قرار می‌گیرد.

مدیرکل اداره اسناد و انتشارات بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: کارهای مشترک بسیاری در حوزه نمایشگاه‌ها و کتاب  می‌توانیم با همکاری خانه کتاب و ادبیات ایران انجام دهیم.

وی با اشاره به فعالیت‌ها و برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی حوزه ایثار و شهادت بیان کرد: با وجود تخصصی بودن حوزه ایثار وشهادت، این حوزه تأثیر بسیاری بر فرهنگ عمومی دارد.

دهقان‌کار نیز در این دیدار با بیان اینکه خانه کتاب و ادبیات ایران به صورت خاص در خدمت جامعه است گفت: خبرگزاری کتاب از زیر مجموعه های خانه کتاب و ادبیات ایران است که می‌تواند با پایگاه خبری نوید شاهد همکاری داشته باشد، خبرگزاری کتاب به دلیل تخصصی بودن،  مخاطبان خاص خود را دارد و می‌تواند ویترین خوبی برای مجلات و کتاب‌های نشر شاهد باشد.

مدیرعامل خانه کتاب و ادبیات ایران با اشاره به اینکه بسیاری از رمان‌های پرفروش در حوزه ایثار و شهادت نوشته شده است، افزود: این حوزه در کل کشور مخاطب دارد و خانه کتاب و ادبیات ایران با اداره کل اسناد و انتشارات بنیاد شهید زمینه‌های مشترک برای فعالیت‌های گوناگون دارند. همچنین ما بعد از برگزاری نمایشگاه کتاب، این آمادگی را داریم که نمایشگاه‌های کتاب مجازی مختلف را روی پلتفرم خبرگزاری کتاب برگزار کنیم. به عنوان مثال در آستانه فرارسیدن ماه مبارک رمضان نمایشگاه قرآن  نیز روی پلتفرم خبرگزاری خانه کتاب برپا است.

وی در پایان ابراز کرد: می‌توان نمایشگاه‌های مجازی کتاب شهدای حوزه مقاومت را اجرا و از کشورهای حوزه مقاومت نیز برای شرکت در آن دعوت کرد. حتی می‌توان پا فراتر گذاشت و در این زمینه وارد حوزه بین‌الملل شده و نمایشگاه را به صورت سالیانه برگزار کرد.پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید