جزییات خبر

«دفاع مقدس»؛ بستری برای تربیت جوانانی تراز انقلاب اسلامی

(شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۰) ۱۱:۰۸

جوانان ما در هر برهه‌ای فارغ از سلایق و علایقشان به دلیل ذات دین‌دوست و خدامحوری که داشته و دارند، مانند دوران دفاع مقدس همواره تکیه‌گاه محکمی برای کشور و دین بوده‌اند، لذا در دوران کنونی نیز ضروری می‌نماید تا بار دیگر عنان کار را به آنان سپرده و با تزریق اعتماد به نفس و خودباوری به جامعه، راه را برای شکوفایی و بالندگی نسل کنونی هموار کنیم.

گروه حماسه و جهاد دفاع‌پرس‌ـ حامد افروغ؛ پیروزی انقلاب اسلامی ایران در سال 1357 یکی از صفحات ویژه و نقاط پررنگ تاریخ ایران است؛ نقطه عطفی که مانند آن را به سختی می‌توان یافت. انقلاب اسلامی و فرهنگ و سیره عملی آن، چونان ققنوسی از دل خاکستر قرن‌ها حوادث و شدائد بیرون آمد و جوانانی را به تاریخ معرفی کرد که گویی مختص این انقلاب آفریده شده بودند.

البته نفس قدسی حضرت امام خمینی (ره) و رهبری داهیانه ایشان در تربیت و بالندگی جوانان در بستر انقلاب اسلامی نقش بسزایی داشت. تربیتی که به زعم حضرتش جوانانی را به انقلاب اسلامی معرفی کرد که یک‌شبه ره صدساله را در معنویت و عرفان طی کردند و هر کدام به فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی چونان ستاره‌ای درخشیدند و راهنمای سرگشتگان شدند.

دفاع مقدس در این میان اوج درخشش و جلوات معنوی و عرفانی جوانان در بستر انقلاب اسلامی بود. اینکه از دل جوانان شهید در دفاع مقدس افرادی چون شهیدان پلارک و یوسف‌الهی زاده شده و یا فرماندهی چون شهید حاج قاسم سلیمانی تربیت می‌شوند، خود تاکیدی بر این مدعاست که دفاع مقدس مکتب انسان‌سازی برای زمینه‌سازی ظهور بود.

هر چه زمان بیشتر می‌گذرد و فتنه ها و آزمون‌های مختلف بر سر راه مردم ایران سبز می‌شود، بیشتر نسبت به وجود جوانانی از جنس دفاع مقدس احساس نیاز می‌کنیم. جوانانی که در دل تنگناها، شدائد، ناجوانمردی‌های داخلی و خارجی مانند چشمه‌ای زلال جوشیدن گرفتند و راه خود را به جلو باز کردند. امروز هم در دل این همه مشکلاتی که در داخل و خارج گریبان مردم را گرفته و گلویشان را می‌فشرد، ضرورت میدان دادن به جوانان مانند دوران دفاع مقدس بیشتر از قبل حس می‌شود.

جوانان ما در هر برهه‌ای فارغ از سلایق و علایقشان به دلیل ذات دین‌دوست و خدامحوری که داشته و دارند، مانند دوران دفاع مقدس همواره تکیه‌گاه محکمی برای کشور و دین بوده‌اند، لذا در دوران کنونی نیز ضروری می‌نماید تا بار دیگر عنان کار را به آنان سپرده و با تزریق اعتماد به نفس و خودباوری به جامعه، راه را برای شکوفایی و بالندگی نسل کنونی هموار کنیم.پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید